دریافت خدمات الکترونیک به شرط اعلام آدرس استاندارد

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: موضوع اعلام آدرس استاندارد برای دریافت کنندگان خدمات دولت الکترونیک در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال اجرایی می شود.

دریافت خدمات الکترونیک به شرط اعلام آدرس استاندارد

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: موضوع اعلام آدرس استاندارد برای دریافت کنندگان خدمات دولت الکترونیک در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال اجرایی می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، رضا باقری اصل از الزام ثبت کد پستی برای ارائه خدمات دولت الکترونیک توسط دریافت کنندگان این خدمات خبر داد و گفت: هم اکنون پورتال سازمان ثبت احوال امکان دریافت و استعلام کد پستی را دارد.

وی افزود: ما در راستای کاهش فرآیندها و ارائه خدمات به یک آدرس واحد در حال همکاری با شرکت پست و سازمان ثبت احوال هستیم. بر این اساس پیش بینی می‌شود تا پایان امسال فرآیند ثبت کد ملی و کد پستی برای دریافت کنندگان خدمات الکترونیکی دولت اجرا شود و طی آن کاربران بتوانند با اعلام آدرس استاندارد این خدمات را دریافت کنند.

باقری اصل توضیح داد: در سامانه ای که به زودی اعلام می‌شود اطلاعات مربوط به کد پستی و آدرس کاربران ثبت شده و طبق آن هر شخص حقیقی و حقوقی یک آدرس واحد به عنوان محل اقامت خواهد داشت که از طریق آن می‌توانیم خدمات دهی بهتری به کاربران داشته باشیم.

معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه بحث آدرس اقامت یکتا در تمام کشورهای دنیا تحت سیستم احراز هویت ارائه شده است، خاطرنشان کرد: مطابق با این فرآیند می‌توان با کاهش بروکراسی اداری و فرآیند طولانی ثبت آدرس و شناسه، خدمات بهتری عرضه کرد.

باقری اصل با بیان اینکه پروژه دولت الکترونیک و دولت همراه در حال ارائه خدمات دهی به دستگاه‌های اجرایی و مردم است گفت: هم اکنون پلتفرم دولت همراه و دولت الکترونیک انتشار پیدا کرده و ما معطل مراسم افتتاح نخواهیم شد. چرا که تمامی‌اقدامات زیرساختی لازم برای کاهش مراجعات مردم به دستگاه‌ها را اجرایی کرده ایم و از این پس درخواست مشارکت سازمان‌ها در این پلتفرم را داریم.

وی با بیان اینکه به زودی خدمات الکترونیکی که سازمان‌ها ارائه می‌دهند را ارزیابی کرده و آن را منتشر می‌کنیم، گفت: از نظر قانونی اجازه انتشار این گزارش را داریم و تا پایان اردیبهشت ماه میزان پیشرفت پروژه‌های دولت الکترونیک و اقداماتی که دستگاه‌های اجرایی در زمینه این پروژه انجام داده اند را در اختیار مردم می‌گذاریم.

وی تاکید کرد: حدود ۹۳ دستگاه هنوز تعامل کامل در اجرای دولت الکترونیک ندارند و در زمینه ارائه خدمات تاخیر داشته و یا پاسخ ما را نمی‌دهند.

باقری اصل گفت: مطابق با آخرین آمار دریافتی در ایام نوروز بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تراکنش از طریق مرکز ملی تبادلات اطلاعات برای ارائه خدمات الکترونیکی دستگاه‌ها به ثبت رسیده و این نشان می‌دهد که برخی دستگاه‌ها هم اکنون در حال ارائه خدمات دولت الکترونیک به مردم هستند.

باقری اصل همچنین از فراهم کردن زیرساخت‌های حقوقی برای فناوری بلاک چین در کشور خبر داد و گفت: در این زمینه جلساتی با مرکز پژوهش‌های مجلس داشتیم تا زیرساخت‌های حقوقی استفاده از این فناوری در کشور فراهم شده تا بتوانیم آن را به تصویب برسانیم.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه