25 اردیبهشت، زمان رونمایی از پرچمدار نوکیا

اچ ام دی گلوبال، شرکت فنلاندی صاحب امتیاز برند نوکیا، اعلام کرد که قصد دارد گوشی جدید و پرچمدار نوکیا ایکس را در تاریخ ۱۶ ماه مه سال جاری میلادی رونمایی کند.

25 اردیبهشت، زمان رونمایی از پرچمدار نوکیا

اچ ام دی گلوبال، شرکت فنلاندی صاحب امتیاز برند نوکیا، اعلام کرد که قصد دارد گوشی جدید و پرچمدار نوکیا ایکس را در تاریخ ۱۶ ماه مه سال جاری میلادی رونمایی کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، ، شرکت اچ ام دی (HMD) که بیش از یک سال پیش برند نوکیا و حق فروش محصولات این شرکت را خریداری کرد، توانست در سه ماهه پایانی سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی حدود ۴.۱۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند نوکیا را به بازارهای جهانی عرضه کند که این خود خبر بسیار خوشایندی برای این شرکت قدیمی به شمار می‌آید چراکه برای مدت‌ها نوکیا قادر نبود میزان فروش موفقیت‌آمیزی را به خود اختصاص داده و در عرصه رقابت تنگاتنگی که میان سازندگان گوشی‌های اندروید و iOS در گرفته بود، به خوبی به رقابت بپردازد.

پس از آنکه حق فروش محصولات نوکیا توسط شرکت فنلاندی HMD خریداری شد، حالا این شرکت توانسته است میزان فروش گوشی‌های هوشمند نوکیا را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد و آن را از خطر ورشکستگی برهاند.

حالا این شرکت اخیرا می‌خواهد در یک رویداد تبلیغاتی شش روزه که در چین برگزار می‌شود، گوشی‌های هوشمند و جدید خود را در معرض دید بازدیدکنندگان و کاربران بگذارد.

به نظر می‌رسد که نوکیا نیز به پیروی از شرکت اپل، می‌خواهد در کنار رونمایی از محصولات جدیدش، از یک گوشی هوشمند شگفت‌انگیز تحت عنوان نوکیا ایکس پرده‌برداری کند. البته نوکیا هنوز به طور رسمی حرفی از نام و نشان گوشی پرچمدار «نوکیا ایکس» به میان نیاورده است، اما دور تا دور محوطه نمایشگاه و محل برقراری رویداد نوکیا در چین، تصاویری نصب شده است که این نام را مطرح کرده است.

اچ ام دی به منظور ایجاد کنجکاوی و افزایش اشتیاق کاربران، نام دقیق و مشخصات آن را اعلام نکرده و از آن بعنوان یک سورپرایز یاد کرده است.اما شکل و ظاهر این پرچمدار بسیار شبیه به گوشی آیفون ۱۰ (ایکس) است که بدون لبه و حاشیه و با یک بریدگی کوچک در قسمت بالای گوشی به نظر می‌رسد از همتای آمریکایی خود دنباله‌روی کرده است.

جالب است که رونمایی از نوکیا ایکس در تاریخ ۱۶ ماه مه میلادی ( 25 اردیبهشت) همزمان با معرفی گوشی وان پلاس ۶ در اروپاست که می‌تواند امکان مقایسه‌هایی را برای کاربران و تحلیلگران در این خصوص برانگیزد.