واکنش وزیر ارتباطات به شایعه استعفای خود: اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست/ دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپدیر است

وزیر ارتباطات در پاسخ به شایعه استعفای خود گفت: اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست. چالشهای فیلترینگ را مستند و مستدل اعلام کرده‌ایم. مراجع تصمیم‌گیر نظرات ما را شنیده‌اند و تصمیم گرفته‌اند.

واکنش وزیر ارتباطات به شایعه استعفای خود: اعلام نظرات کارشناسی لزوما به معنای استعفا نیست/ دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپدیر است

شایعه اعلام مخالفت جهرمی با فیلترینگ تلگرام در حالی مطرح شد که جهرمی پیش از این به دفعات از لزوم رفع انحصار از پیام رسان خارجی در کشور  و قانون گریزی های تلگرام صحبت کرده است. 

به گزارش عصر ارتباط، با این حال وزیر ارتباطات در پاسخ به  صحت استعفای خود گفت: نباید اعلام نظرات کارشناسی را استعفا تفسیر کنیم. در مورد فیلترینگ ما بارها اعلام کرده‌ایم که فیلترینگ تنها راه حل نیست و در مورد چالش‌های آن نیز نظرات را مستدل و مستند به مراجع مربوطه اعلام کرده‌ایم. شواهد حاکی از بروز مشکلاتی در فیلتر تلگرام  در روسیه نیز هست و ممکن است اینگونه مشکلات در ایران هم رخ دهد. در هر حال به نظر می‌رسد فراتر از بحث امروز باید سیاستگذاری و قانونگذاری کشور در مورد رسانه‌های نوین را سریعتر به نتیجه رساند تا دیگر شاهد اینگونه چالش‌ها نباشیم.

در این زمینه روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد: خبر استعفای وزیر را نه تایید و نه تکذیب می کنیم. وزیر ارتباطات از صبح امروز با رئیس جمهور جلسه داشته است و هنوز نتیجه این جلسه مشخص نیست. باید منتظر بازگشت وی باشیم.

آذری جهرمی ساعاتی پیش در واکنش به فیلتر تلگرام در توئیتر نوشت: «دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپدیر است. هرچند استفاده از یک نرم افزار متوقف شود.»

در حالیکه طبق حکم دادستانی تلگرام باید از دیروز فیلتر می شد امروز تنها دسترسی به این شبکه روی اپراتورهای موبایل مسدود شده و این شبکه روی کاربران اینترنت خانگی همچنان باز است. بنابراین نحوه اجرای حکم دادستانی با سوالاتی همراه است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه