سرانجام نسخه به روزرسانی ویندوز 10 منتشر شد!

مایکروسافت شب گذشته با اندکی تاخیر، سرانجام نسخه به‌روزرسانی شده سیستم عامل ویندوز ۱۰، موسوم به آپدیت آوریل ۲۰۱۸، را منتشر کرد.

سرانجام نسخه به روزرسانی ویندوز 10 منتشر شد!

مایکروسافت شب گذشته با اندکی تاخیر، سرانجام نسخه به‌روزرسانی شده سیستم عامل ویندوز ۱۰، موسوم به آپدیت آوریل ۲۰۱۸، را منتشر کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، چند روز پیش بود که گزارش‌های جدیدی مبنی بر انتشار نسخه به‌روزرسانی سیستم عامل ویندوز ۱۰ از سوی مایکروسافت منتشر شد.

چند هفته پیش بود که خبرهایی مبنی بر تعلل مایکروسافت برای ارائه این نسخه جدید و به‌روزرسانی شده از ویندوز منتشر شد که گفته می‌شد این غول تکنولوژی تنها به منظور حل هرگونه آسیب‌پذیری و ضعف امنیتی، تاریخ انتشار آن را به تعویق انداخته بود.

اما حالا به نظر می‌رسد که مایکروسافت از امنیت و هر آنچه از نسخه جدید ویندوز ۱۰ انتظار داشته، اطمینان حاصل کرده و حالا جدیدترین نسخه به‌روزرسانی شده آن را به منظور استفاده کاربران عرضه کرده است. این نسخه قابلیت‌های جذاب، جدید و کاربردی را برای کاربران رایانه‌های ویندوزی به ارمغان خواهد آورد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها را در زیر ذکر خواهیم کرد:

۱. رابط کاربری بهبود یافته

با توجه به زبان جدید بکاررفته در این نسخه بهاره از ویندوز، موسوم به طراحی روان یا fluent design، شکل و ظاهر رابط کاربری ویندوز ۱۰ با تغییرات مثبت و مفیدی مواجه شده است.

۲. اشتراک گذاری سریع فایل با سایر رایانه‌ها

یکی دیگر از قابلیت‌های بسیار کاربردی که مایکروسافت در رقابت با قابلیت ایر دراپ در رایانه‌های اپل ایجاد کرده است، ویژگی «اشتراک گذاری نزدیک» یا « near share» است تا کاربران بتوانند با استفاده از آن به سرعت و براحتی، فایل‌های صوتی، تصویری و متنی با حجم بالا را با رایانه‌های دیگر به اشتراک بگذارند.

۳. بازیابی رمز حساب‌های کاربری محلی

در این نسخه به‌روزرسانی شده از ویندوز، آپدیت بهاره ویندوز ۱۰، سه پرسش امنیتی برای مواقعی که رمز عبور یا گذرواژه‌های خود را فراموش می‌کنید، وجود دارد تا درصورت لزوم، به بازیابی و احیای آن و ورود شما به حساب کاربری موردنظر خود، کمک کند.