نمایش ۳ بعدی افراد در ویدئو کنفرانس‌ها

سیستمی جدید با قابلیت ایجاد هولوگرام‌هایی در اندازه واقعی افراد ساخته شده است.

نمایش ۳ بعدی افراد در ویدئو کنفرانس‌ها

سیستمی جدید با قابلیت ایجاد هولوگرام‌هایی در اندازه واقعی افراد ساخته شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، محققان کانادایی دانشگاه کویین دستگاهی ساخته‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد هولوگرام‌هایی در اندازه واقعی از خود  برای استفاده در ویدئو چت بسازند.

دستگاه مذکور که TeleHuman۲ نام دارد، در حقیقت یک پروژکتور سه بعدی است که به افراد اجازه می‌دهد به طور مجازی در اماکن مختلف با افراد صحبت کنند، مانند آنکه روبروی او ایستاده باشند.

 این سیستم قابلیت جان بخشی به ویدئو کنفرانس‌ها را دارد و به افراد اجازه می‌دهد  نسخه ای تمام قد و ۳۶۰ درجه از سخنگو را هنگام برقراری تماس مشاهده کنند.

به هرحال محققان ادعا می‌کنند این دستگاه نخستین «سیستم  هولوگرافیک ویدئو کنفرانس» است. به گفته سازندگان دستگاه هولوگرام ساخته شده به طور مستقیم رفتار کاربر را تقلید می‌کند.

 در این دستگاه تعداد پروژکتور به طور حلقه وار بالای سر و اطراف یک غلاف سیلندری در ابعاد واقعی یک انسان وجود دارد.

همچنین طیفی از دوربین ها حرکات کاربر را در وضعیت سه بعدی رصد می کنند. این اطلاعات به وسیله اینترنت به نسخه دیگر دستگاه ارسال می شود.   نسخه دیگر را می توان درهر نقطه ای قرار داد.

فناوریLight-field شدت و جهت نوری که دوربین‌ها دریافت می‌کنند را اندازه‌گیری می‌کند. سپس با رصد اشعه های نور تصویر را بازسازی می‌کند.

از سوی دیگر یک نمایشگر حوزه نور (Light-field) را همراه تصاویر متعدد نشان می‌دهد. هریک از تصاویر مربوط به زاویه مختلفی هستند و به عبارت دیگر فرد برای تماشای تصویر نیازی به هدست واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده ندارد.

این فناوری را می‌توان در حوزه های آموزشی و پزشکی نیز استفاده کرد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه