رسوایی فیس‎‌بوک باعث تعطیلی شرکت "کمبریج آنالیتیکا" شد!

کمبریج آنالیتیکا پس از رسوایی های فیسبوک، تعطیل شد. این موضوعی است که به طور رسمی از سوی مدیران این موسسه اعلام شده است.

رسوایی فیس‎‌بوک باعث تعطیلی شرکت "کمبریج آنالیتیکا" شد!

کمبریج آنالیتیکا پس از رسوایی‌های فیس‌بوک، تعطیل شد. این موضوعی است که به طور رسمی‌از سوی مدیران این موسسه اعلام شده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از سی نت، بعد از کش و قوس‌های فراوان سرانجام مدیران کمبریج انالیتیکا تصمیم  گرفتند و برای پایان دادن به تمامی‌حواشی خود و فیس‌بوک شرکت‌شان را تعطیل است.
 
کمبریج آنالیتیکا، یک شرکت مشاوره سیاسی است که ضمن سوء استفاده از اطلاعات فیس‌بوک یک رسوایی تمام عیاررا به بار آورد .

اکنون این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده با توجه به آن که از سوی کشورهای انگلستان و ایالات متحده تحت فشار قرار دارد، روند فعالیت‌های خود را  متوقف می‌کند.

مشکل کمبریج آنالیتیکا از مدتی پیش از افشای عمومی‌توسط مدیران فیس‌بوک کشف شده بود اما برای پیشگیری از رسوایی‌های جدی تر از افشای آن در سطح عمومی‌خودداری کردند. گرچه اکنون حجم رسوایی بسیار فراتر از حدسیات زاکربرگ و سایر مدیران ارشد فیس‌بوک است.

طی هفته‌های گذشته نیز زاکربرگ برای ادای توضیح در خصوص رسوایی‌های مذکور به کنگره مراجعه کرد. با همه این‌ها کمبریج انالیتیکا به طور کلی از ادامه فعالیت‌های خود انصراف داد. 

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: محاصره رسانه‌های اجتماعی  تقریبا تمام مشتریان و تامین کنندگان شرکت را حذف کرده است.در نتیجه،ما دیگر قادر به ادامه فعالیت کسب و کارمان نیستیم.بنابراین کمبریج آنالیتیکا را بدون هیچ گونه جایگزینی ترک می‌کنیم " 
زاکربرگ پس از رسوایی مرتبط با  داده کاوی بیش از 10 ساعت جلسه را  با سه کمیته در مجلس سنا و مجلس نمایندگان ترتیب داد .  این جلسات بیش از دو روز طول کشید و اعضای کنگره وی را سوال پیچ کردند.