مخترع باتری‌های لیتیومی اختراعش را بهتر کرد

جان گودایناف مخترع 94 ساله باتری های لیتیومی سرانجام برای بهتر کردن این اختراع خود دست به کار شد و ظرفیت ذخیره سازی انرژی توسط آن را سه برابر کرد.

مخترع باتری‌های لیتیومی اختراعش را بهتر کرد

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از فورچون، امروزه باتری های لیتیومی برای تامین انرژی انواع وسایل برقی اعم از گوشی ها، تبلت ها، خودروهای برقی و ... به کار می روند، اما دارای مشکلاتی مانند گرم شدن بیش از حد، کافی نبودن میزان شارژ برای رفع نیازهای گسترده کاربران و ... هستند.

آقای گودایناف به فرمول جدیدی برای تولید باتری های لیتیومی دست یافته که باعث می شود کیفیت و عمر این باتری ها در عین افزایش ظرفیت شارژ آنها حفظ شود. در این باتری های solid-state یا حالت جامد از یک الکترولیت مایع با شیشه استفاده شده که هم به سرعت شارژ می شود و هم هرگز منفجر نمی گردد.

این باتری جدید در هوای سرد هم که عملکرد بسیاری از باتری ها را مختل می کند، به خوبی کار می کند. البته تولید باتری یاد شده هنوز در مراحل اولیه است و به نظر می رسد هنوز تا زمان عرضه تجاری آن به بازار چندسالی باقی مانده باشد.

گودایناف 94 ساله در دهه 80 میلادی از کاتدهای اکسید کبالت برای طراحی قلب باتری های لیتیومی استفاده کرد و با توجه به ناکافی بودن ظرفیت شارژ این باتری ها با پیشرفت علم الکترونیک حالا او راه تازه ای برای غلبه بر این چالش پیدا کرده است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه