پیگیری و تعقیب قانونی برای تولید و انتشار كليپ هنجارشكنانه در فضاى مجازى

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى از دستگيرى 5 تن از افرادى كه با تولید كليپ نامناسب قصد انتشار محتوای غير اخلاقى در فضاى سايبرى را داشتند خبر داد.

پیگیری و تعقیب قانونی برای تولید و انتشار كليپ هنجارشكنانه در فضاى مجازى

رئيس پليس فتا استان خراسان رضوى از دستگيرى 5 تن از افرادى كه با تولید كليپ نامناسب قصد انتشار محتوای غير اخلاقى در فضاى سايبرى را داشتند خبر داد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ جواد جهانشيرى در تشريح اين خبر گفت: در پى رصد فضاى سايبرى توسط كارشناسان پليس فتا،‌ انتشار كليپى هنجارشكنانه كه در آموزشگاهى واقع در مشهد ضبط شده بود مورد توجه كارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسى‌ها و تحقيقات اوليه آموزشگاهى كه كليپ با محتواى نامناسب و بيان كلمات هجو و غير‌اخلاقى در آن تولید شده بود شناسايى شدند و مديران آموزشگاه از تهيه و انتشار كليپ مورد نظر اظهار بى‌اطلاعى کردهو از پليس فتا خواهان پيگيرى و شناسايى عاملين ساخت كليپ نمايشى مذكور شدند.

اين مقام ارشد انتظامى تصريح كرد: با پيگيرى و اقدامات فنى صورت گرفته عوامل تهيه و تولید كليپ مذكور شامل ‌5 متهم به سرپرستى مردى 28 ساله شناسايى و با هماهنگى قضايى دستگير شدند.

وى افزود: متهم رديف اول كه نقش كارگردان و تهيه‌كنندگى كليپ را برعهده داشت با ندامت و پشيمانى اعتراف كرد براى جلب توجه و افزايش فالور (دنبال‌كنندگان) و بيشتر ديده‌شدن، اقدام به اين كار نموده است و ‌هنگامى كه كلاس‌ها تعطيل و سر مديران آموزشگاه شلوغ بوده با ‌ فريب سرايدار و جلب اعتماد وى در يكى از كلاس‌ها اقدام به فيلم‌بردارى و انتشار آن در شبكه‌هاى اجتماعى نموده و هرگز گمان نمى‌كرد پليس بتواند آنها را شناسايى و دستگير کنند و اكنون بسيار از كار خود اظهار پشيمانى می‌کردند.

سرهنگ جهانشيرى خاطر نشان كرد: تهيه هرگونه فيلم از اماكن عمومى، دولتى و به ويژه آموزشگاه‌ها نياز به هماهنگى از سوى آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى دارد. ضمن اينكه تك تك كاربران فضاى سايبرى با هويت ايرانى مبين شخصيت والاى يك فرد ايرانى هستند و لزوما تهيه و تولید هرگونه فيلم و يا محتواى غير‌اخلاقى انگشت اشاره جهانيان را به سوى جامعه ايرانى نشانه مى‌رود علاوه بر اينكه اينگونه اقدامات كه خلاف قوانين جاريه كشور است جرم محسوب و پيگرد قانونى را به دنبال خواهد داشت.

شايان ذكر است پليس فتا از كليه كاربران مى‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانىwww.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت كرده و از آخرين رويدادها از جمله اخبار و حوادث سايبرى مطلع گردند.