آسیب‌پذیری مجدد تجهیزات سیسکو

با گذشت حدود یک ماه از آسیب پذیری بحرانی تجهیزات سیسکو که باعث بروز حمله سایبری گسترده ای به دیتاسنترها شد، مرکز ماهر، بار دیگر از آسیب پذیری بحرانی تجهیزات این شرکت خبر داده است.

آسیب‌پذیری مجدد تجهیزات سیسکو

با گذشت حدود یک ماه از آسیب‌پذیری بحرانی تجهیزات سیسکو که باعث بروز حمله سایبری گسترده‌ای به دیتاسنترها شد، مرکز ماهر، بار دیگر از آسیب‌پذیری بحرانی تجهیزات این شرکت خبر داده است.

به گزارش عصر ارتباط، آسیب‌پذیری بحرانی شرکت سیسکو به شماره CVE-۲۰۱۸-۰۲۵۳ در محصول Cisco ACS دیده می‌‌شود.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای در این باره اعلام کرد: محصول Cisco Secure Access Control System- Cisco ACS به عنوان سرویس‌دهنده‌ متمرکز احراز هویت و کنترل دسترسی، نقشی مهم، حساس و کاربردی‌ در مدیریت شبکه و زیرساخت برعهده دارد.

از این رو یک آسیب‌پذیری با درجه‌ خطر بحرانی (CVSS ۹.۸) در محصول فوق شرکت سیسکو ACS گزارش شده‌است که به مهاجمان امکان اجرای کد از راه دور را می‌‌دهد.

این آسیب‌پذیری ناشی از تایید اعتبار نادرست پروتکل Action Message Format- AMF است. این پروتکل مربوط به قالب پیام‌های عملیاتی است. مهاجم با سوء استفاده از این پروتکلمی‌ تواند یک پیام AMF حاوی کدهای مخرب را ایجاد و برای سیستم هدف ارسال کند و باعث اجرای کد دلخواه در سیستم قربانی شود.

آسیب‌پذیری فوق روی تمامی نسخه‌های نرم‌افزار Cisco Secure ACS با نسخه ۵.۸ و قبل از آن و وصله ۷ اثرگذار است.

مرکز ماهر از کاربران این سیستم خواست که برای رفع این آسیب‌پذیری نرم‌افزار ACS را به آخرین نسخه ارتقاء دهند. همچنین مدیران فناوری اطلاعات سازمان‌ها،می‌‌توانند نسخه ACS به روز شده را از آدرس سایت شرکت سازنده دریافت کنند.

برخی از جزئیات این آسیب‌پذیری‌ در لینک شرکت سیسکو در دسترس قرار گرفته است:

https://tools.cisco.com/security/center/content/CiscoSecurityAdvisory/cisco-sa-۲۰۱۸۰۵۰۲-acs۱