با فیس‌بوک، عکس‌های قدیمی را سه‌بعدی کنید!

کمپانی فیس‌بوک به‌زودی به کاربرانش اجازه می‌دهد که عکس‌های قدیمی را سه‌بعدی کنند تا بتوانند خاطراتشان را به صورت واقعیت مجازی تماشا کنند.

با فیس‌بوک، عکس‌های قدیمی را سه‌بعدی کنید!

کمپانی فیس‌بوک به‌زودی به کاربرانش اجازه می‌دهد که عکس‌های قدیمی را سه‌بعدی کنند تا بتوانند خاطراتشان را به صورت واقعیت مجازی تماشا کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، فیس‌بوک به زودی قابلیت جدید را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد تا بتوانند عکس‌های معمولی را سه‌بعدی کنند و خاطرات ارزشمند خود را به شکل واقعیت مجازی ببینند.

این کمپانی اخیرا اعلام کرده که در حال افزودن قابلیت جدید به این شبکه اجتماعی است؛ بدین‌ترتیب کاربران می‌توانند عکس‌های دوبعدی خود را به تصاویر سه‌بعدی تبدیل کنند و این عکس‌های متحرک را پست کنند.

فیس‌بوک قصد دارد این آپدیت را در تابستان عملیاتی کند. پس از راه‌اندازی این سرویس یک ویژگی جدید نیز به آن اضافه می‌شود که با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر متحرک را به دنیای واقعیت مجازی انتقال می‌دهد. بدین ترتیب کاربر می‌تواند خاطراتش را به شکل واقعیت مجازی مرور کند.

در کنفرانس اخیر فیس‌بوک نسخه نمایشی این ویژگی را ارائه کرد: عکس‌های شناوری در یک اتاق دیجیتال پراکنده شده بودند که با استفاده از هدست واقعیت مجازی قابل رویت بودند.

فیس‌بوک با استفاده از هوش مصنوعی خانه دوران کودکی کاربر را تبدیل به اتاق خاطرات می‌کند.

براساس گفته‌های کمپانی فیس‌بوک، این تکنولوژی به افراد می‌کند تا با استفاده از واقعیت مجازی خاطرات قدیمی‌شان را مرور کنند.

در حالی که تصاویر به عنوان پایه عمل می‌کنند، هوش مصنوعی و نرم‌افزار یادگیری عمیق «شکاف‌ها» را پر می‌کنند تا خانه دوران کودکی کاربر را بازسازی کنند.

سپس عکس‌ها در جای مربوط به خود در خانه قرار می‌گیرند و کاربر می‌تواند در اتاق قدم بزند و به مرور خاطرات قدیمی در فضای سه‌بعدی بپردازد.

ریچل فرانکلین، سرپرست بخش واقعیت مجازی فیس‌بوک، می‌گوید: «کاربران می‌توانند دوستان و خانواده خود را به عنوان مهمان به اتاق خاطرات خود دعوت کنند».