عرضه ویندوز جدیدی به نام "ویندوز ام ال"، توسط مایکروسافت

مایکروسافت تا ساعاتی دیگر کنفرانس توسعه دهندگان خود را موسوم به بیلد در سیاتل آمریکا برگزار و از دستاوردهای تازه‌اش در حوزه های مختلف رونمایی می‌کند.

 عرضه ویندوز جدیدی به نام "ویندوز ام ال"، توسط مایکروسافت

مایکروسافت تا ساعاتی دیگر کنفرانس توسعه دهندگان خود را موسوم به بیلد در سیاتل آمریکا برگزار و از دستاوردهای تازه‌اش در حوزه‌های مختلف رونمایی می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، بسیاری از برنامه نویسان و توسعه دهندگان محصولات مایکروسافت در این کنفرانس شرکت خواهند کرد تا دستاوردهای خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. کنفرانس یاد شده با سخنرانی ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت افتتاح می‌شود.

یکی از حوزه‌هایی که مایکروسافت بی سروصدا در حال فعالیت بر روی آن بوده، هوش مصنوعی است. گفته می‌شود ثمره فعالیت‌های این شرکت در این زمینه عرضه ویندوز تاز‌ه‌ای به نام ویندوز ام ال است که یک پلتفورم دارای قابلیت خودآموزی است.

رونمایی از این ویندوز احتمالا در یک ماه آینده و همزمان با به روزرسانی تازه ویندوز ۱۰ صورت می‌گیرد. برنامه نویسان با استفاده از این ویندوز قادر به طراحی برنامه‌های همراه هوشمند هستند. این ویندوز با ویندوز کلود مایکروسافت موسوم به آزور هم سازگاری دارد. هوشمندی ویندوز ام ال استفاده بهینه از سخت افزار رایانه و به خصوص پردازنده گرافیکی را هم ممکن می‌کند.

مایکروسافت پیش از این هم با عرضه دستیار صوتی هوشمند کورتانا تلاش کرده بود توانایی‌های خود را در این عرصه به رخ بکشد. برنامه مترجم این شرکت هم از هوش مصنوعی قابل قبولی برخوردار است.

یکی دیگر از حوزه‌های فعالیت و علاقه مایکروسافت خدمات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. تا به حال شرکت‌های اچ پی، ایسر و سامسونگ هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متعددی تولید و عرضه کرده اند و مایکروسافت قصد دارد هدستی نه چندان گران قیمت با ترکیب این دو فناوری عرضه کند. این احتمال هم وجود دارد که مایکروسافت در نمایشگاه بازی‌های رایانه ای E۳ هدستی خاص برای بازی‌های واقعیت مجازی در دسترس علاقمندان قرار دهد.

اسپاتیفای رقیب جدی و سرسخت اپل

اسپاتیفای رقیب جدی و سرسخت اپل

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه