عرضه بازی پرطرفدار "سوپر ماریو" مجهز به هوش مصنوعی

نسخه جدید بازی "سوپر ماریو" به هوش مصنوعی مجهز خواهد بود. این خبری است که برای بسیاری از علاقه‌مندان به این بازی نوستالژیک جذاب است.

عرضه بازی پرطرفدار "سوپر ماریو" مجهز به هوش مصنوعی

نسخه جدید بازی «سوپر ماریو» به هوش مصنوعی مجهز خواهد بود. این خبری است که برای بسیاری از علاقه‌مندان به این بازی نوستالژیک جذاب است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از سی نت، تیم طراح سوپرماریو وعده داده‌اند که این بازی پرطرفدار به زودی با تاکید بر هوش مصنوعی به کاربران عرضه خواهد شد.

محققان این پروژه می‌گویند: برای ایجاد سطوح جدیدتر این بازی، فرایندهایی را در دست اجرا داریم که می‌توانند این پروژه را به یک بازی منحصر به فرد و پرطرفدار تبدیل کند.

برای ارائه این پروژه،چندین محقق بازی تلاش زیادی را صرف مطالعه و طراحی سیستم‌های تولید محتوا روایی بازی کرده‌اند که با بهره‌گیری از یادگیری ماشینی و الگوریتم‌های جستجو، می‌تواند فرایند طراحی سطح و مدل‌سازی را به انسان‌ها ارائه کند."


یکی از اعضای این پروژه می‌گوید: گرچه بسیاری از مردم ذهنیت مناسبی در مورد هوش مصنوعی ندارند و تصور می‌کنند هوش مصنوعی می‌تواند امنیت‌شان را به خطر بیندازد، اما هوش مصنوعی کاربردهای متعدد دیگری نیز دارد.

این نخستین باری نیست که شرکت‌های بازی تلاش می‌کنند در حوزه هوش مصنوعی عمل کنند، اما پیش‌بینی می‌شود پروژه ماریو یکی از موفق ترین پروژه‌های این حوزه باشد.