اضافه شدن ۶ صدای جدیدبه دستیار گوگل

ساندار پیچای امروز اعلام کرد که گوگل ۶ صدای جدید از جمله، صدای جان لجند، هنرمند مشهور را به گوگل اسیستنت اضافه می کند.

اضافه شدن  ۶ صدای جدیدبه دستیار گوگل

گوگل با هدف هم گام کردن گوگل اسیستنت با به روزرسانی های اخیر الکسا و سیری، امروز در رویداد Google I/O ۲۰۱۸ اعلام کرد که ۶ صدای جدید را به دستیار دیجیتالی محبوب خود اضافه خواهد کرد.

به گزارش عصر ارتباط ، سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل امروز اعلام کرد که شرکت متبوع او  در حال کار روی صدا های طبیعی تری برای دستیار هوشمند خود است؛ صداهایی که هم اکنون «به نوع مکالمه‌ی انسان بسیار نزدیک هستند». پیچای گفت که بهبودهای به وجود آمده شامل مکث های طبیعی تر و سایر تغییرات کوچکی هستند که «مکالمه ی طبیعی تری را با گوگل اسیستنت ممکن می کنند».

نسخه ی جدید گوگل اسیستنت که هم اکنون صداهای مؤنث و مذکری را در بر دارد برای مبنای فناوری یادگیری ماشینی موسوم به Wavenet توسعه داده شده است؛ توسعه ی این فناوری طبق اعلام گوگل از حدود ۱۸ ماه پیش آغاز شده است. مهندسان گوگل در حال کار روی نسخه ی سفارشی شده ای از این فناوری هوش مصنوعی با گویش های متنوعی از سراسر دنیا هستند.

گوگل قصد دارد تا برای شخصیت بخشیدن به دستیار خود، اشخاص مشهوری را به مجموعه ی صداهای آن اضافه کند و این پروسه با اضافه شدن صدای جان لجند، هنرمند مشهور آغاز می شود. طبق اعلام پیچای، صدای لجند امسال به گوگل اسیستنت اضافه خواهد شد.