لذت پرواز با بر فراز شهرها تاکسی پرنده "اوبر"

طرح مفهومی تاکسی های پرنده اوبر معرفی شد. این سرویس جدید که سرویس «UberAir» نام دارد، تا سال 2023 رونمایی خواهد شد .

لذت پرواز با بر فراز شهرها  تاکسی پرنده "اوبر"

اوبر قصد دارد پس از تمرکز روی خودرو و سرویس‌های درون شهری روی حمل و نقل بر فراز آسمان‌ها تمرکز کند. 

به گزارش عصر ارتباط، درواقع پس از اتوموبیل‌های خودران، اوبر به فکر افتاده که روی تاکسی‌های پرنده متمرکز شود. این هواپیما به شکل عمودی فرود آمده و پرواز می‌کند و از این منظر به شدت ممتاز است. 

اما از ویژگی‌های مهم این طرح می‌توان به چهار جفت پروانه چرخش دو طرفه عمودی اشاره کرد که می‌تواند هواپیما را به حرکت درآورد.  موتور این هواپیما از نوع الکتریکی است و تا ارتفاع یک تا 2 هزار پا از سطح زمین بلند می‌شود. جالب است بدانید این هواپیما امکان مانور هوایی را نیز دارد و در نتیجه، هنگامی‌که عملیات این پروازها ترتیب داده می‌شود می‌تواند در هر جهت به شکل پروانه ای حرکت کند.

جالب است بدانید، دامنه مورد نظر برای حرکت این تاکسی/ هواپیمای الکتریکی حدود 60 مایل در هر بار حرکت است. اوبر انتظار دارد که طول عمر هر ماموریت هوایی این تاکسی در هر پرواز حدود 25 مایل با شارژ 5 دقیقه ای باشد . که این یعنی حدود 3 ساعت عملیات مداوم در طول یک ساعت اوج گیری پرسرعت.

این طراحی با هدف پروازهای بالای یک نفر انجام شده و شامل فضایی گسترده برای 4 مسافر با کیسه‌های شخصی یا کوله پشتی است . بنابراین می‌توان انتظار داشت صندلی‌های این پرواز بسیار راحت باشند.

راب مک دونالد، رئیس بخش مهندسی وسایل نقلیه اوبر،  طی سخنرانی اجلاس سران اوبر در  فوریه روشن کرد که "اوبر در تلاش است به عنوان یک مرجع و پرچمدار برای شرکای خود تبدیل شود. "

 اوبر قصد دارد تا از اتومبیل‌های پروازی خود در شبکه‌های آینده حمل و نقل شهری UberAir استفاده کند که برآورد می‌کند تا سال 2023 در شهرهای مهم ایالات متحده (از جمله لس آنجلس و دالاس-فورت ورث) وارد شوند.