اپل به تنهایی 79.2 درصد از سود بازار موبایل در سال 2016 را به جیب زد

بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی Korea Herald، سهم اپل از این بازار حدود 79.2 درصد عنوان شد که اگرچه در مقایسه با سهم 92 درصدی سال 2015، از کاهش چند درصدی خبر می دهد

اپل به تنهایی 79.2 درصد از سود بازار موبایل در سال 2016 را به جیب زد

سال 2016 برای علاقه‌مندان به گوشی ها و به طور کل، محصولات هوشمند سالی فراموش نشدنی و البته مملو از اتفاقات عجیب و غریب بود. سالی که در آن، شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند، محصولات خود را به جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا مجهز و برای رقابت با رقبای خود، روانه بازار کردند و گزینه های متعددی را پیش روی خریداران قرار دادند.

اما طبق روال سال های قبل، بازار گوشی های هوشمند در سال 2016 تنها یک برنده واقعی داشت. آری، همانطور که پیش‌بینی می شد شرکت اپلتوانست از مجموع 53.7 میلیارد دلار سود عملیاتی حاصل از فروش گوشی های هوشمند در جهان، حدود 44.9 میلیارد دلار را به تنهایی از آن خود کند.

بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی Korea Herald، سهم اپل از این بازار حدود 79.2 درصد عنوان شد که اگرچه در مقایسه با سهم 92 درصدی سال 2015، از کاهش چند درصدی خبر می دهد، اما با این حال، کوپرتینویی ها توانستند با عرضه محصولاتی که علاوه بر قیمت بالا در مقایسه با نمونه های هم‌طراز خود در بازار، هزینه تولید کمتری را نیز بر روی دست مدیران این شرکت می گذارند، در این بازار یکه‌تازی کند.

پس از اپل، شرکت کره ای سامسونگ را می بینیم که توانست علی‌رغم تجربه تلخ عرضه گلکسی نوت ۷، سود عملیاتی 8.3 میلیارد دلاری را ثبت کند که این رقم، برابر با 14.6 درصد از سود بازار اسمارت‌فون هاست.

در رده های سوم، چهارم و پنجم شرکت های چینی هوآوی، اوپو و ویوو جای گرفته اند که هر کدام به ترتیب سهمی برابر با 1.6، 1.5 و 1.3 درصد از سود این بازار را به جیب زدند. همچنین، در این گزارش حاشیه سود اپل برابر با 32.4 درصد و حاشیه سود سامسونگ برابر با 11.6 درصد عنوان شد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه