گسترش همکاری ایران و اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه بر گسترش همکاری های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز اقتصاد دیجیتال تاکید کرد.

گسترش همکاری ایران و اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه بر گسترش همکاری‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز اقتصاد دیجیتال تاکید کرد.

به گزارش عصر ارتباط به  نقل از وزارت ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی با آری وان هورانسکی دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT ) دیدار و گفتگو کرد. 

در این جلسه آذری جهرمی با اشاره به وضعیت رشد شاخص‌های ICT در ایران طی سال‌های اخیر گفت: ایران از ابتدای تشکیل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه حضور داشته و همکاری‌های نزدیکی را با این اتحادیه انجام داده است. 

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه‌های دیگری از اقتصاد دیجیتال همچون کشاورزی، سلامت و انرژی افزود: با همکاری‌های اخیر با کشورهای همسایه چون روسیه، ترکیه، آذربایجان و هند، سعی می کنیم از ظرفیت بازارهای یکدیگر بهره ببریم. 

آری وان هورانسکی دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه نیز با تشکر از حضور موثر  ایران در فعالیت‌های این اتحادیه، برنامه‌های آتی APT را تشریح و خواستار حمایت کشورمان در پیشبرد این برنامه‌ها شد.

گفتنی است دبیرکل APT در جریان برگزاری نشست رگولاتوری‌های جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه (SATRC) که از روز گذشته به میزبانی ایران آغاز به کار کرده به تهران آمد. این نشست با موضوع فناوری‌ها و روندهای اخیر در حوزه نسل پنجم موبایل (۵G) و اینترنت اشیا (IOT) در حال برگزاری است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه