استفاده فیس‌بوک از فناوری بلاک‌چین برای ارتقاء زیرساخت‌های خود

فیس بوک یک گروه اختصاصی را در این شرکت مامور توسعه فناوری بلاک چین کرده است. البته خود این شرکت هنوز به طور رسمی در این زمینه اطلاع رسانی نکرده است.

استفاده فیس‌بوک از فناوری بلاک‌چین برای ارتقاء زیرساخت‌های خود

فیس بوک یک گروه اختصاصی را در این شرکت مامور توسعه فناوری بلاک چین کرده است. البته خود این شرکت هنوز به طور رسمی‌در این زمینه اطلاع رسانی نکرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، هنوز دقیقا مشخص نیست هدف فیس بوک از تمرکز بر روی فناوری یادشده چیست. برخی کارشناسان می‌گویند این شرکت به دنبال ارتقای زیرساخت‌های خود در حوزه پرداخت الکترونیک است و در مقابل برخی دیگر می‌گویند قرار است در بستر این فناوری ابزار تازه ای برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ابداع شود.

استفاده از فناوری بلاک چین به تمرکززدایی از روش‌های فعلی ذخیره سازی اطلاعات و افزایش امنیت ابزار ذخیره سازی اطلاعات منجر می‌شود و بستری برای تبادل ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین هم محسوب می‌شود.

رهبری این گروه چند نفره را دیوید مارکوس بر عهده دارد که قبلا ریاست شرکت پی پال را هم بر عهده داشت و در ماه‌های گذشته هم مدیریت برنامه پیام رسان فیس بوک را در دست داشت. وی از تجارب زیادی در زمینه ارائه خدمات مالی و تبادل ارزهای دیجیتال برخوردار است.

برخی منابع مطلع می‌گویند ممکن است استفاده از این فناوری در ماه‌های آینده در اینستاگرام هم در دستور کار قرار بگیرد. هر چند در این زمینه هیچ قطعیتی وجود ندارد.