ارائه نخستین مدرک کارشناسی هوش مصنوعی در آمریکا

دانشگاه کارنگی ملون در نظر دارد برای نخستین بار، مدرک کارشناسی هوش مصنوعی را به دانشجویان ارائه دهد.

ارائه نخستین مدرک کارشناسی هوش مصنوعی در آمریکا

دانشگاه کارنگی ملون در نظر دارد برای نخستین بار، مدرک کارشناسی هوش مصنوعی را به دانشجویان ارائه دهد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، دانشگاه کارنگی ملون (CMU) در آمریکا، اعلام کرده قصد دارد نخستین مدرک کارشناسی در زمینه هوش مصنوعی را ارائه کند تا تقاضای روزافزون متخصصان در این زمینه را پاسخ دهد.

در سال‌های اخیر، شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل، تلاش خود را در زمینه هوش مصنوعی ارتقا داده‌اند تا در توسعه تکنیک‌های یادگیری ماشینی مورد استفاده در محصولاتشان، بی‌نقص باشند.

شاید این دانشگاه، با توجه به قرار گرفتن در رتبه نخست بررسی برنامه‌های برتر هوش مصنوعی آمریکا، بهترین موسسه برای ارائه مدرک در زمینه هوش مصنوعی باشد. این مدرک جدید، بخشی از برنامه‌های دانشکده علوم رایانه دانشگاه کارنگی ملون خواهد بود.

البته دانشجویان هنوز باید در رشته برنامه علوم رایانه پذیرفته شوند و تنها در سال دوم می‌توانند هوش مصنوعی را به عنوان رشته اصلی خود انتخاب کنند.

اندرو مور، رئیس دانشکده علوم رایانه‌ای دانشگاه، در بیانیه‌ای گفت: «متخصصان هوش مصنوعی، هرگز مهم‌تر از عرضه خدمات کوتاه‌مدت و یا تقاضای بیشتر کارفرمایان نبوده‌اند. دانشگاه کارنگی ملون، تخصص بی‌نظیری در هوش مصنوعی دارد و ما را منحصرا قادر به پاسخگویی به نیاز فارغ‌التحصیلانی می‌سازد که چگونگی استفاده از قدرت هوش مصنوعی را برای کمک به مردم درک می‌کنند».

رید سیمونز، مدیر جدید برنامه هوش مصنوعی، توضیح داد که تمرکز این مدرک، بر چگونگی پیچیده بودن ورودی‌هایی مانند بینش، زبان و پایگاه بزرگ داده‌هایی است که برای تصمیم‌گیری یا افزایش قابلیت‌های انسان استفاده می‌شوند.

در هر حال، این مدرک، برای تشویق دانشجویان به استفاده از هوش مصنوعی برای عملکرد اجتماعی درست مانند بهبود سلامتی و حمل و نقل، بر اصول اخلاقی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی نیز تاکید خواهد داشت.

ارائه این مدرک، در فصل پاییز سال جاری آغاز خواهد شد و به عنوان یک انتخاب، به دانشجویان سال‌های دوم و سوم ارائه می‌شود.