قابلیت جدید تلگرام موسوم به "Telegram Passport" نخستین گام برای ایجاد پلتفرم جامع بلاک‌چین

به گفته برخی از منابع غیر رسمی وابسته به تلگرام این شرکت در تلاش است همزمان با فرا رسیدن تابستان قابلیتی جدید را رونمایی کند که با نام «telegram passport» شناخته می شود.

قابلیت جدید تلگرام موسوم به "Telegram Passport" نخستین گام برای ایجاد پلتفرم جامع بلاک‌چین

به گفته برخی از منابع غیر رسمی‌وابسته به تلگرام این شرکت در تلاش است همزمان با فرا رسیدن تابستان قابلیتی جدید را رونمایی کند که با نام « telegram passport» شناخته می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از کوین اسپیکر، به نظر می‌رسد تلگرام در حال آزمون و خطای جدیدترین طرح احراز هویت خود است. طرحی که احتمالا قابلیت‌هایی منحصر به فرد و خیره کننده برای احراز هویت کاربران خواهد داشت.

در این سیستم جدید  کاربران قادر به آپلود تمام اسناد لازم برای معرفی خود هستند. اما لازم نیست چندین بار این روند را اجرایی کنند و درست پس از بار نخست، تمامی‌اطلاعات کاربر بلافاصله در سیستم تلگرام و دیگر سیستم‌های هوشمند او ذخیره می‌شود. 

در ماه ژانویه، تلگرام از برنامه‌های خود را برای ایجاد «TON» سخن گفته بود و پس از جمع اوری سرمایه 1.7 میلیارد دلاری این تیم وعده داده یک سیستم رمزگذاری ویژه را طراحی کند. 

این پلتفرم جدید دارای شناسه بومی‌خود به نام «Gram» است که تبدیل به کلید ارزش دیجیتال در  اکوسیستم تلگرام شده است. بعضی از کارشناسان پیش از این حدس زده بودند که "گرام"  تنها در 5 سال به رقم 200 میلیارد دلار برسد.

با استفاده از این سرویس جدید، تلگرام قصد دارد از نامعلوم بودن پرداختهای رمزنگاری شده جلوگیری کند. مسئله ای مهم که به یکی از دغدغه‌های اصلی  برای دولت‌های سراسر جهان تبدیل شده است. 

تلگرام پاسپورت قادر خواهد بود گذرنامه، گواهینامه رانندگی، گواهی‌های حساب بانکی، صورتحساب‌های برق و سایر اسناد را بپذیرد. در بخش بالای این سرویس ، یک درخواست برای تعریف عکس کاربر وجود خواهد داشت. بنابراین اگر شخص ثالثی قصد ورود به سیستم کاربری دیگر را داشته باشدبه در بسته خواهد خورد . تمام این اطلاعات با استفاده از یک روش «تأیید دو عاملی» مورد محافظت قرار می‌گیرند و حتی خود شرکت به آن دسترسی نخواهد داشت.

تلگرام پاسپورت، نخستین گام برای ایجاد پلت فرم جامع بلاکچین است که میلیون‌ها نفر از مردم را از سراسر دنیا متحد خواهد کرد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه