همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

کشف حفره امنیتی در زنگ درب هوشمند منازل!

کشف حفره امنیتی در زنگ درب هوشمند منازل!

اگر چه تولید زنگ درب‌های ویدئویی هوشمند مدت زمان مورد نیاز برای شناسایی افراد مراجعه کننده و باز کردن درب را به حداقل رسانده، اما مشکلات امنیتی در آنها می‌تواند خطرآفرین شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، بررسی‌های موسسه اینفورمیشن از وجود یک حفره امنیتی در زنگ درب‌های ویدئویی محبوب شرکت رینگ خبر می‌دهد. رینگ به تازگی توسط آمازون و با پرداخت یک میلیارد دلار خریداری شده است.

مشکل یادشده موجب می‌شود که در صورت تغییر کلمه عبور برنامه تلفن همراه این زنگ، کاربران برای ورود مجدد به محیط برنامه نیازی به وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور نداشته باشند.

این اختلال موجب می‌شود که اگر بخواهید دسترسی فردی را که قبلا به برنامه مذکور دسترسی داشته، قطع کنید؛ در عمل قادر به این کار نباشید و وی خواهد توانست با ورود به محیط برنامه تلفن همراه این زنگ فعالیت‌هایی را که در برابر درب ورودی منزل شما انجام می‌شود زیر نظر بگیرد.

نکته نگران کننده این است که این برنامه بعد از تغییر کلمه عبور هرگز از کاربران نمی‌خواهد دوباره وارد محیط آن شده و نام کاربری و کلمه عبور تازه را وارد کنند. شرکت رینگ می‌گوید از این موضوع مطلع بوده و در حال بررسی آن است.

درج دیدگاه

بررسی بازی