مدیرعامل مخابرات:به روزرسانی واگذاری تلفن ثابت در تهران و مشهد / ساماندهی مرکز تماس ۱۱۸ و مرکز خرابی تلفن

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: واگذاری تلفن ثابت تا پایان اردیبهشت ماه در تهران و مشهد به روز می‌شود و دیگر نیازی به انتظار برای دریافت خط تلفن نیست.

مدیرعامل مخابرات:به روزرسانی واگذاری تلفن ثابت در تهران و مشهد / ساماندهی مرکز تماس ۱۱۸ و مرکز خرابی تلفن

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: واگذاری تلفن ثابت تا پایان اردیبهشت ماه در تهران و مشهد به روز می‌شود و دیگر نیازی به انتظار برای دریافت خط تلفن نیست.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، مجید صدری در مراسم بهره‌برداری از مرکز عملیات مدیریت یکپارچه شبکه مخابرات ایران (NOC) در آستانه روز جهانی ارتباطات در جمع خبرنگاران گفت: با راه‌اندازی این مرکز، موضوع سرویس دهی مشترکان را بهتر پیگیری کرده و ایرادات شبکه را به سرعت رسیدگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این مرکز، ارائه سرویس به مشترکان در نقاط مختلف کشور و حتی نقاط دور افتاده از نظر کیفی قابل مدیریت و ارزیابی در کسری از ثانیه خواهد بود، تصریح کرد: با این وجود می‌توانیم به سرعت مشکلات سرویس کاربران مخابرات را رفع کنیم.

صدری با اشاره به اینکه در این مرکز، بالغ بر ۸۰ اپراتور مراحل مختلف شبکه را بررسی کرده و مشکلات را آنلاین بررسی و رسیدگی می‌کنند، اضافه کرد: در حال حاضر این مرکز برای خدمات ارتباطات ثابت (تلفن و اینترنت) راه‌اندازی شده است اما در برنامه داریم که در این زمینه مدیریت یکپارچه ای برای تلفن همراه نیز داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، هزینه بهره‌برداری از این پروژه را ۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در مورد کیفیت اینترنت و انتقادی که وزیر ارتباطات به این سرویس داشت، گفت: یکی از ویژگیهای ناک مخابرات بررسی افت کیفیت شبکه اینترنت است و پیش بینی می‌کنیم درصد بالایی از نارضایتی مشترکان از پاسخگویی به موقع به سرویس، کاهش یابد. در این راستا برنامه ریزی برای افزایش شاخص‌های کیفی شبکه نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ساماندهی مرکز تماس ۱۱۸ و مرکز خرابی تلفن و نیز ساماندهی قبوض تلفنی را از جمله برنامه‌های مخابرات ایران برای سال ۹۷ عنوان کرد و اظهار داشت: به زودی سیستم متمرکزی برای مرکز تماس ۱۱۸، مرکز خرابی تلفن ۱۷ و مرکز پاسخگویی ۲۰۲۰ خواهیم داشت تا در اسرع وقت به سوالات مشترکان پاسخ داده شود.

صدری رفع نقص اطلاعات ۱۱۸ و مدیریت یکپارچه و متمرکز این مراکز را از جمله برنامه‌های در دست اقدام نام برد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درمورد آخرین وضعیت فیش‌های درانتظار تلفن در شهرهای مختلف گفت: ظرف چندماه آینده این مشکل را حل کرده و دیگر هیچ فیش در نوبتی نخواهیم داشت.

وی توضیح داد: تا پایان اردیبهشت، واگذاری تلفن ثابت در تهران و مشهد به روز و بدون نوبت خواهدشد و پس از آن ظرف چند ماه آینده، سایر استانها نیز این اتفاق می‌افتد و تمامی‌واگذاریهای تلفن ثابت به روز می‌شود.

صدری از حل مشکل تلفن هوشمند و رفع نارضایتی کاربران از این سرویس تا دو ماه آینده خبر داد. 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه