تدوین پیش نویس سند توسعه اقتصاد حوزه فضایی

سازمان فضایی ایران، پیش نویس «سند توسعه اقتصاد حوزه فضایی کشور» را تدوین کرد.

تدوین پیش نویس سند توسعه اقتصاد حوزه فضایی

سازمان فضایی ایران، پیش نویس «سند توسعه اقتصاد حوزه فضایی کشور» را تدوین کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران با اعلام این خبر گفت: سازمان فضایی ایران پیش نویس سند توسعه اقتصاد حوزه فضایی کشور را در راستای سیاستهای ابلاغی مبنی بر توسعه اقتصاد این بخش، تدوین کرد و درصدد است با تشکیل کمیته ای، نسبت به تکمیل پیش نویس سند مذکور اقدام کند.

وی گفت: در سال های اخیر فعالیت های فضایی در جهان دستخوش تحولات گسترده ای شده است. دستیابی به نرخ رشد جهانی ۱۰۰ درصدی اقتصاد این حوزه در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ و ظرفیت رشد بیش از ۵۰۰ میلیارد دلاری آن در سال آینده، نشان می دهد که اقتصاد فضا یکی از امید بخش ‌ترین حوزه های اقتصادی نوظهور در جهان است. از این رو هر یک از کشورهای حاضر در عرصه فضایی فارغ از قدمت و سطح بلوغ، در تلاش هستند که با استفاده از ظرفیتها و توانمندی های موجود و پیش بینی شده در برنامه های فضایی خود، پتانسیل بالقوه اقتصاد حوزه فضایی را به نفع خویش بالفعل کنند.

براری ادامه داد: نهادینه شدن این رویکرد در کشور، ضمن توسعه و تکمیل زنجیره ارزش اقتصاد حوزه فضایی، امکان بهره مندی صحیح و بجا از کلیه منابع و ظرفیت های داخلی و خارجی را در راستای توسعه اقتصاد کشور و دستیابی به اهداف برنامه ریزی شده در این حوزه، فراهم می کند.

به گفته وی،  در همین راستا، سازمان فضایی ایران آماده دریافت نظرات و پیشنهادات متخصصین حوزه فضایی کشور در خصوص پیش نویس این سند است و جزئیات بیشتر در وبسایت سازمان فضایی ایران قرار گرفته است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه