اندروید با غلبه بر ویندوز پرکاربردترین سیستم عامل جهان می‌شود

با گذشت هشت سال از عرضه سیستم عامل موبایلی اندروید، این سیستم عامل در حال تسخیر سریع دنیای فناوری است و به زودی از سیستم عامل قدیمی و شناخته شده ویندوز هم پیشی خواهد گرفت.

اندروید با غلبه بر ویندوز پرکاربردترین سیستم عامل جهان می‌شود

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اکستریم تک، بررسی‌های موسسه تحقیقاتی StatCounterr بر مبنای تحقیق در مورد ترافیک وب در سراسر جهان نشان می دهد که ویندوز مایکروسافت آرام آرام در حال واگذار کردن سهم خود به اندروید است و به زودی موازنه علیه ویندوز بر هم خواهد خورد.

بر اساس یافته های StatCounter سیستم عامل ویندوز 38.6 درصد از کل ترافیک وب دنیا را در اختیار دارد و این رقم در مورد اندروید 37.4 درصد است. رشد اندروید در این زمینه از سال 2012 به این سو تسریع شده و می توان آن را به طور سالانه 2.2 درصد برآورد کرد.

ویندوز در سال 2012 حدود 83 درصد از کل ترافیک وب را به خود اختصاص داده بود، ولی این روند به سرعت در حال تغییر است. در این میان شرایط برای سیستم عامل iOS تغییر چندانی نداشته و iOS هم سهم مختصری از بازار سیستم عامل های آنلاین را در اختیار دارد.

به نظر می رسد در یک سال آینده و با توجه به اقبال گسترده مردم به خرید گوشی و تبلت های مجهز به اندروید و کاهش یا ثابت ماندن خرید رایانه، سهم سیستم عامل ویندوز باز هم کاهش یابد و اندروید در نهایت حاکم مطلق این بازار شود.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه