همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

تولید خودروهای خودران توسط اپل در سکوت خبری

تولید خودروهای خودران توسط اپل در سکوت خبری

در حالی که برخی شرکت‌های فناوری با سروصدا و تبلیغات فراوان از برنامه‌های خود برای تولید خودروهای خودران پرده برداشته‌اند، اپل بی سروصدا در این حوزه فعالیت می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، شرکت‌هایی مانند تسلا، وایمو و غیره به سرعت در تلاش برای تجاری سازی ناوگان خودروهای خودران خود هستند و جنرال موتورز نیز با تولید و استفاده آزمایشی از ۱۰۴ خودروی خودران گوی سبقت را از بقیه ربوده است.

در این میان اپل در سکوت خبری فعالیت‌های خود را به پیش برده و منابع مطلع تا به حال تعداد خودروهای خودران این  شرکت را ۴۵ مورد عنوان کرده بودند.

اما حالا مشخص شده که این شرکت تعداد خودروهای مذکور را به ۵۵ مورد افزایش داده و ۸۳ راننده حرفه ای را هم برای کنترل و نظارت بر این خودروها به کار گرفته است.

پیش از این گفته می‌شد اپل تنها قصد دارد، موتور و سیستم‌های ناوبری و تشخیص مانع خاص خود را برای خودروهای خودران بسازد، اما حالا مشخص شده که اپل سرمایه گذاری سنگینی در این زمینه به عمل آورده و در حال همکاری با چند شرکت فناوری دیگر نیز هست. مطابق معمول اپل شایعات و اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده است.

درج دیدگاه

بررسی بازی