سود سه ماهه "اپل" برابر با درآمد کل"آمازون"!

کارشناسان مالی به تازگی مدعی شده‌اند که سودآوری اپل از شرکت آمازون به عنوان بزرگترین رقیب هموطن خود، بسیار بیشتر است.

سود سه ماهه

کارشناسان مالی به تازگی مدعی شده‌اند که سودآوری اپل از شرکت آمازون به عنوان بزرگترین رقیب هموطن خود، بسیار بیشتر است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار و گزارش‌های منتشر شده از سوی تحلیلگران و متخصصان فعال در حوزه مالی، میزان سودآوری و پول زایی شرکت اپل بسیار بیشتر از شرکت آمازون است.

شرکت آمازون یکی از بزرگترین فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی جهان است که تمامی‌محصولات مختلف را به سراسر جهان  ارسال می‌کند و صاحب بیشترین ارزش سهام در میان شرکت‌های مستقر در ایالات متحده آمریکاست.

بر اساس این آمار، اپل در سال مالی گذشته ۲۰۱۷ میلادی، ۴۸.۳۵ میلیارد دلار سود کسب کرده این در حالیست که درآمد خالص آمازون از ابتدای فعالیتش حدودا ۹.۶ میلیارد دلار پیش بینی شده است. به عبارتی دیگر  سود سه ماهه "اپل" تقریبا درآمد کل"آمازون" بوده است.

هرچند که این اعداد و ارقام‌اندکی دور از انتظار و باور است اما بسیاری از کارشناسان مالی چنین اظهاراتی را بیان کرده‌اند.

بسیاری از سرمایه گذاران نیز از جمله وارن بافت، بجای آمازون در شرکت اپل اقدام به سرمایه گذاری کرده‌اند چراکه بر این باورند اپل سودآور تر از امازون عمل کرده است.

به عقیده وی، عملکرد اپل باورنکردنی و شگفت انگیز بوده و روند سودآوری آن بسیار بیشتر از رقبای قدرتمند خود خواهد بود.

 شرکت آمازون یک شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی است که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس، در شهر سیاتل، واشنگتن تأسیس شد. جف بزوس بعنوان موسس و مدیرعامل این شرکت، هم  اکنون لقب ثروتمندترین مردان آمریکا و جهان را به خود اختصاص داده است و همواره یکی از رقیبان پر نفوذ، فعال و قدرتمند غول‌های تکنولوژی آمریکایی همچون اپل به شمار می‌رفته است.

هرچند که برخی دیگر از تحلیلگران بر این باورند که برآورد آن دسته از کارشناسانی که فکر می‌کنند سودآوری اپل بیشتر از آمازون بوده، نادرست است و آمازون همچنان در صدر بیشترین سودآوری و درآمدزایی قرار گرفته است.