اطلاعيه وزارت ارتباطات در خصوص نسخه‌هاي فارسي تلگرام

مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در خصوص نسخه هاي فارسي پيام رسان تلگرام اطلاعيه اي صادر کرد.

اطلاعيه وزارت ارتباطات در خصوص نسخه‌هاي فارسي تلگرام

 مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در خصوص نسخههاي فارسي پيام رسان تلگرام اطلاعيه اي صادر کرد.

به گزارش عصر ارتباط،  به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ، در اين اطلاعيه آمده است:
با توجه به انتشار برخي اخبار نادرست در خصوص نسخه‌هاي فارسي پيام‌رسان تلگرام که موجب ايجاد سردرگمي در بين کاربران شده است؛ تاکيد مي شود :
1- وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تاکنون هيچ گونه سروري در اختيار تلگرام يا نسخههاي غيررسمي آن قرار نداده است و آنچه از امکانات وجود داشته با ابلاغيه مرکز ملي فضاي مجازي، در اختيار پيام رسانهاي بومي مجاز قرار گرفته است.
2- مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در گزارشي در بهمن ماه 96، هشدارهاي لازم را درباره عدم استفاده از نسخه‌هاي غير رسمي تلگرام را منتشر کرده است.
در متن هشدار مرکز ماهر آمده است:«از آنجا که تلگرام برنامه‌اي متن باز است و هر روز چندين نسخه غيررسمي از آن ايجاد مي شود و از طرفي شناسايي و بررسي همه اين نسخه‌ها کار مشکلي است، لذا توصيه مي شود کاربران از نصب هرگونه نسخه غيررسمي و تاييد نشده تلگرام خودداري کنند».
3- همچنين در پاسخ به اين سوال که چرا محدوديت براي اين‌گونه نسخه‌ها ايجاد نمي‌شود، همانگونه که قبلا اعلام شده بود مجددا تاکيد مي شود وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات تصميم گير پالايش و فيلتر سايتها و نرم‌افزارها نيست.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه