گلکسی S8 با قبلیت تشخیص چهره

طی هفته های گذشته گزارش های مختلفی مبنی بر مجهز بودن پرچمدار در راه عرضه سامسونگ یعنی گلسی S8 به قابلیت تشخیص چهره منتشر شده است.

گلکسی S8 با قبلیت تشخیص چهره

از آنجایی که سامسونگ سال گذشته گلکسی نوت 7 را به اسکنر عنبیه چشم مجهز کرده بود، احتمال مجهز بودن گلکسی S8 نیز به این فناوری بسیار بالاست. مطابق با یک گزارش جدید، یکی از کاربردهای فناوری تشخیص چهره این گوشی، تایید پرداخت های همراه خواهد بود. 

به گزارش بلومبرگ سامسونگ در گلکسی S8 از ترکیب فناوری های اثر انگشت، عنبیه چشم و تشخیص چهره استفاده خواهد دپکرد تا در شرایط مختلف هویت کاربر را تایید کند، از جمله پرداخت های همراه که با استفاده از Samsung Pay انجام می شوند.

ظاهراً سامسونگ از مدت ها پیش با بانک های بزرگ در کشورهای مختلف در حال مذاکره است تا به کاربران امکان دهد پس از عرضه گلکسی S8 به بازار از فناوری تشخیص چهره این گوشی برای پرداخت های مختلف خود استفاده کنند. منبع این اطلاعات نیز افرادی هستند که با برنامه های سامسونگ آشنایی دارد اما این شرکت از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. 

اسکنر عنبیه چشم گلکسی نوت 7 تنها محدود به کنترل دسترسی افراد به دستگاه بود، البته مشکلاتی که منجر به داغ شدن و انفجار این دستگاه می شد مانع از آن شد که کاربران بتوانند به درستی از این قابلیت استفاده کنند.

گلکسی S8 اولین گوشی هوشمند مجهز به فناوری تشخیص چهره با هدف تایید پرداخت های مالی خواهد بود. این قابلیت احتمالا در سایر اپلیکیشن های سوم شخص مالی و نه فقط Samsung Pay قابل استفاده خواهد بود.

البته هیچ یک از این موارد هنوز به صورت رسمی توسط سامسونگ تایید نشده است و باید منتظر بمانیم تا این شرکت در تاریخ 29 مارس بالاخره از گلکسی S8 رونمایی کند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه