انتقاد از محبوب‌ترین برنامه آیفون، به علت مشکلات حریم شخصی

برنامه چینی تیک توک که محبوب‌ترین برنامه گوشی های آیفون در سراسر جهان محسوب شده و میلیون‌ها نفر کاربر دارد، از سوی متخصصان امنیت سایبری به طور گسترده مورد انتقاد است.

انتقاد از محبوب‌ترین برنامه آیفون، به علت مشکلات حریم شخصی

برنامه چینی تیک توک که محبوب‌ترین برنامه گوشی‌های آیفون در سراسر جهان محسوب شده و میلیون‌ها نفر کاربر دارد، از سوی متخصصان امنیت سایبری به طور گسترده مورد انتقاد است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، علت این انتقادها آن است که این برنامه تنظیمات حریم شخصی مناسبی ندارد و صدها کودک کم سن وسال نه ساله در هنگ کنگ از آن برای گپ و گفتگو با دیگران استفاده کرده‌اند.

این افراد با توجه به تجربه و اطلاعات کم می‌توانند به راحتی مورد سواستفاده قرار بگیرند و بسیاری از نرم افزارهای پیام رسان اجازه ثبت و نام افراد کم سن وسال را به همین علت نمی‌دهند.

تیک توک یک شرکت فناوری پیشرو با ارزشی بالغ بر 20 میلیارد دلار است که رقابت نزدیکی با فیس بوک و اینستگرام دارد. نرم افزار دیگری که توسط طراحان تیک توک تولید شده، Musical.ly نام دارد که آن هم در استرالیا و آمریکا به علت عدم حفاظت از کاربران کم سن و سال در برابر مزاحمت‌های فضای مجازی نگرانی‌های جدی به وجود آورده است.

علیرغم همه این نگرانی‌ها شرکت سازنده به این مساله توجه جدی نشان نداده است و احتمال می‌رود در آینده برخوردهای قضایی با سازندگان نرم افزارهای یادشده به عمل آید.