ساخت کلاه ایمنی با قدرت تجزیه و تحلیل داده‌های دریافتی از زمین مسابقه به منظور افزایش ایمنی ورزشکاران

امروزه در بسیاری از ورزش ها از کلاه های محافظ برای حفظ امنیت ورزشکاران در زمان برخورد با دیگر بازیکنان استفاده می شود، اما قرار است این کلاه ها کارکردهای بیشتری پیدا کنند.

ساخت کلاه ایمنی با قدرت تجزیه و تحلیل داده‌های دریافتی از زمین مسابقه به منظور افزایش ایمنی ورزشکاران

امروزه در بسیاری از ورزش‌ها از کلاه‌های محافظ برای حفظ امنیت ورزشکاران در زمان برخورد با دیگر بازیکنان استفاده می‌شود، اما قرار است این کلاه‌ها کارکردهای بیشتری پیدا کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، شرکت ریدل از تولید کلاه محافظ ورزشی جدیدی به نام ITT خبر داده که قادر به تجزیه و تحلیل داده‌های دریافتی از زمین مسابقه به منظور افزایش ایمنی ورزشکاران است.

این کلاه که در زمان انجام ورزش‌های خشنی مانند فوتبال امریکایی یا‌هاکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، با بررسی و تحلیل ضربات دریافتی پیشنهادات و توصیه‌هایی به منظور کاهش خطر بیهوش شدن یا آسیب دیدن ورزشکاران ارائه می‌دهد.

بر روی این کلاه محافظ یک سیستم کنترل و نظارت موسوم به InSite نصب شده که قادر به شناسایی و بررسی شدت ضربات وارده به ۵ نقطه مختلف سر است. در صورتی که این سیستم تشخیص دهد تعداد و شدت ضربات واردشده به سر در حال عبور از حد مجاز است، پیام هشداری را برای رایانه یا گوشی تعریف شده توسط سیستم ارسال می‌کند.

این اطلاعات هر ۵ دقیقه یک بار برای یک پلتفورم تحت وب هم ارسال می‌شود تا در زمان انجام رقابت ورزشی یا تمرینی تحلیل و کنترل شوند. نرم افزار InSite هم داده‌های مربوط به هر بازیکن ورزشی را جمع آوری و به روز می‌کند تا در مورد میزان ایمنی و وضعیت سلامتی هر فرد به طور مستقل تصمیم گیری شود. قرار است این سیستم امسال به برخی تیم‌های ورزشی علاقمند فروخته شود.