با این قلم هوشمند، دستخط‌تان را به فونت تبدیل کنید!

در عصر غلبه صفحه کلید و فرامین صوتی دیجیتال بر جهان، کم نیستند افرادی که دوست دارند با دستخط های زیبا و شخصی خود مطالبی را بر روی گوشی و رایانه شان بنویسند.

با این قلم هوشمند، دستخط‌تان را به فونت تبدیل کنید!

در عصر غلبه صفحه کلید و فرامین صوتی دیجیتال بر جهان، کم نیستند افرادی که دوست دارند با دستخط های زیبا و شخصی خود مطالبی را بر روی گوشی و رایانه‌شان بنویسند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، دست خط شخصی افراد مانند اثر انگشت آنها امری ماندگار و بی همتاست و بسیاری دوست دارند آن را با دیگران و به خصوص دوستان و عزیزانشان به اشتراک بگذارند.

شرکتی به نام لویدیا به تازگی به این نیاز پاسخ گفته و یک قلم هوشمند به نام ای بیم تولید کرده است. این قلم از سه بخش تولید شده است. خود قلم، حسگری برای ردگیری حرکات قلم و قابی که این دو را در کنار هم نگه می‌دارد.

کاربران برای استفاده از این قلم ابتدا باید برنامه موبایلی مربوط به آن را بر روی گوشی یا تبلت خود نصب کنند. این برنامه از طریق بلوتوث با حسگر قلم در ارتباط خواهد بود و با حرکت دادن قلم بر روی کاغذ هر آنچه که ترسیم شود به طور دقیق به محیط برنامه منتقل می‌شود.

حسگر این قلم به شکل یک جعبه کوچک طراحی شده که باید در زمان استفاده از قلم در بالای صفحه کاغذی که نگارش بر روی آن انجام می‌شود، قرار گیرد. این حسگر وظیفه تعقیب حرکات دست و کپی کردن و انتقال آنها به گوشی یا تبلت را بر عهده دارد. قیمت این قلم و زمان عرضه آن به بازار هنوز مشخص نیست.