تراکنش کمتر‌ از 2 هزار تومان روی کدهای دستوری قطع شد/ اعمال محدودیت‌‌های سلیقه‌ای بدون ابلاغ و اطلاع‌رسانی

در حالی که اخیرا محدودیت جدید یکبار استفاده از هر کارت بانکی در هر روز بر بستر USSD بدون اطلاع‌رسانی اعمال شده بود، یک ارائه دهنده خدمات پرداخت می گوید تراکنش‌های زیر 2 هزار تومان نیز بدون اطلاع قطع شده است.

تراکنش کمتر‌ از 2 هزار تومان روی کدهای دستوری قطع شد/ اعمال محدودیت‌‌های سلیقه‌ای بدون ابلاغ و اطلاع‌رسانی

اخیرا محدودیت جدیدی روی کدهای کوتاه دستوری (USSD) اعمال شده که استفاده از هر کارت بانکی را به یک بار در روز کاهش داده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس، در پیگیری این موضوع از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت روی USSD اعلام شد که هیچ بخشنامه‌ای یا دستورالعملی در این زمینه به شرکت‌ها ابلاغ نشده است و این شرکت‌ها با قطع یک باره سرویس مواجه شده‌اند تا جایی که ابتدا تصور کرده‌اند یک اختلال فنی در شبکه است.

محمد جواد صدوقی مدیرعامل یک شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت بر بستر USSD،گفت: پنجشنبه دو هفته پیش در 27 اردیبهشت تراکنش‌های زیر 2 هزار تومان بدون اطلاع قطع شده است و پنجشنبه هفته پیش در سوم خرداد ماه نیز محدودیت حداکثر دفعات استفاده از هر کارت بانکی در یک روز وضع شده بود.

به گفته وی، پیش از این نیز در دوره ‌هایی برخی بانک‌ها بدون اطلاع اقدام به حذف تراکنش‌های زیر 5 هزار تومان و 10 هزار تومان کرده بودند. اکنون نیز محدودیت استفاده از هر کارت در یک روز باعث افت درآمد قابل توجه شرکت‌های پرداخت شده است.

فعال صنعت پرداخت، افزود: بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت USSD برای اخذ مجوز خدمات پرداخت PSP به بانک مرکزی درخواست داده‌اند که تاکنون با این درخواست موافقت نشده است. البته اخیرا هیأت دولت با تصویب چارچوب جدید فعالیت های خدمات پرداخت، راهکار رفع انحصار از PSPها و زمینه فعالیت فین تک ها را تعیین کرده است. 

این فعال صنعت پرداخت، گفت: بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت USSD برای اخذ مجوز خدمات پرداخت PSP به بانک مرکزی درخواست داده‌اند که به دلیل انحصار در این مجوزها تاکنون با این درخواست موافقت نشده است البته اخیرا هیأت دولت با تصویب چارچوب جدید فعالیت های خدمات پرداخت، راهکار رفع انحصار از PSPها و زمینه فعالیت فین تک ها را تصویب کرده است. به علت محدودیت های بانک مرکزی در صدور پروانه شرکت‌های PSP ،هم اکنون برخی از این شرکت ها دارای تراکنش‌های مشابه یک بانک هستند که حدود 80 درصد درآمد آنها از محل فروش شارژ است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه