حضور حدود 70 استارتاپ خارجی در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ

 رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، پیش بینی کرد که 50 تا 70 استارتاپ خارجی در سالن الکام استارز «Elecom stars» بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ حضور خواهند داشت.

حضور حدود 70 استارتاپ خارجی در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ

 رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، پیش بینی کرد که 50 تا 70 استارتاپ خارجی در سالن الکام استارز «Elecom stars» بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ حضور خواهند داشت.

به گزارش عصر ارتباط، بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ از ششم تا نهم مرداد ماه امسال با حضور فعالان این عرصه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و یکی از سالن‌های مهم آن الکام استارز است. الکام استارز یک بخش برای گردهمایی بهترین استارتاپ‌های ایرانی و خارجی در نمایشگاه الکامپ است.
ثبت نام حضور در بخش الکام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ از 5 خرداد ماه آغاز شده و تا 12 خرداد ادامه دارد و تابحال این شرکت‌ها استقبال خوبی از این رویداد کرده اند.
محمدباقر اثنی عشری روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی چهارمین دوره الکام استارز در سالن همایش سازمان نظام صنفی اظهار کرد: مسئولان وزارت اطلاعات و فناوری ارتبات، مذاکراتی با 7کشور داشتند که شرکت‌های استارتاپی آنها در الکامپ 24 حضور داشته باشد و سازمان فناوری اطلاعات پیگیر این موضوع است.
وی ادامه داد: نظر برخی از دست اندرکاران بر تهیه سالن مجزا برای این استارتاپ‌ها بود، اما پیشنهاد ما این است که آنها در سالن استارتاپ‌های ایرانی حضور داشته باشند.
اثنی عشری تعاملات بیشتر بین استارتاپ‌های ایرانی و خارجی، برقراری ارتباطات بهتر و کسب تجربیات را از مزیت‌های حضور استارتاپ‌های خارجی در بخش الکام استارز بیان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا میزبان تعدادی از استارتاپ‌های خارجی در نمایشگاه الکامپ 24 باشیم.
رئیس سازمان نظام صنفی کشور به برگزاری دومین دوره الکام گیمز اشاره کرد و گفت: در الکامپ 24 علاوه بر حضور شرکت‌های استارتاپی، الکام گیمز « Elecom Games» هم برای دومین دوره برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در کشور نمایشگاه‌های مختلفی در این زمینه برپا می‌شود اما توجه اصلی ما در این نمایشگاه به کسب و کار بازی‌ها و سرگرمی‌هایی رایانه ای است.
اثنی عشری، برپایی سالن دولت هوشمند، پاویون استان‌ها و الکام استارز را از مهمترین برنامه‌های الکامپ 24 اعلام و اظهار امیدواری کرد که سالن دولت هوشمند با استقبال بیشتر برپا شود تا خدمات دستگاه‌های اجرایی به نحو مطلوب ارائه شود.
وی ادامه داد: در صدد هستیم شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات سراسر کشور در قالب پاویون نظام صنفی استانی حضور گسترده تری داشته باشند. 
 تمرکز الکام گمیز بر تولید بازی‌های رایانه‌ای ایرانی 
مدیر بخش الکام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ نیز در این نشست مطبوعاتی به استقبال فعالان بازی‌های رایانه ای از این رویداد اشاره کرد و گفت: تمرکز امسال الکامپ گیمز در راستای اهداف الکامپ استارز بر تولید بازی‌ها و سرگرمی‌های رایانه ای ایرانی است.
آرش برهمند ادامه داد که این کار در راستای نشان دادن توان و ظرفیت ایرانی‌ها در زمینه تولید محتوای بازی و سرگرمی، انجام می‌شود. 
وی در خصوص استقبال مجموعه‌های استارتاپی در الکامپ 24 اشاره کرد و گفت: شرکت‌های استارتاپی در سه سال پیش برای اولین بار فضای حدود 300 متری در بخشی از سالن 18 را به خود اختصاص دادند.
مدیر بخش الکام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ ادامه داد: در سال دوم این فضا به کل سالن 18 و در سومین سال حضور، شرکت‌های استارتاپی فضایی به مساحت 4 هزار متربع ( سالن‌های 8 و 9 ) را به خود اختصاص دادند.
وی گفت: هر چند ثبت نام شرکت‌های استارتاپی از 5 خرداد آغاز شده و تا 12 خرداد ادامه دارد اما آمارهای اولیه نشان دهند استقبال خوب این شرکت‌ها است و پیش بینی می‌شود که فضای 4 هزار متری پاسخگوی آنها نخواهد بود.
برهمند نمایشگاه الکامپ را بزرگترین بوم زیست استارتاپ‌ها اعلام کرد و گفت: سعی شده بدون هیچ گونه جهت گیری تمام بازیگران و فعالان این موضوع در نمایشگاه حضور داشته باشند.
مدیر بخش الکام استارز بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ افزود: تا کنون 3 پارک علم و فناوری مانند خراسان و اصفهان در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند و پیش بینی می‌شود تعداد این مجموعه‌ها افزایش یابد.