تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

خواب را دست کم نگیرید؛ اختلال در خواب منجر به بیماری زیادی در جوامع امروزی می‌شود با این حال به لطف بالش‌های هوشمند این مشکل نیز حل شده است.

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

 بسیاری از افراد از کم‌خوابی و بی‌خوابی رنج می‌برند؛ این امر از نظر روحی و جسمی اثرات مخربی بر فرد می‌گذارند. اما تکنولوژی این جا هم به کمک ما آماده است؛ دیگر مهم نیست که چه مشکلی داشته باشید با بالش‌های هوشمند به راحتی به خواب می‌روید.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، در ادامه بالش‌های هوشمند لوکسی را معرفی می‌کنیم که به خواب رفتن را برای هر کسی آسان می‌کنند.

بهترین بالش برای عاشقان موسیقی

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

بالش هوشمند « ZEEQ» موسیقی پخش می‌کند، جلوی خروپف کردن کاربر را می‌گیرد و به او کمک‌ می‌کند که هوشمندتر بخوابد. این بالش هوشمند از ارتعاش استفاده می‌کند تا بدون بیدار کردن کاربر جلوی خروپف او را بگیرد. کاربر می‌تواند بالش را به گوشی هوشمند خود متصل کند تا در هنگام خواب لیست آهنگ‌های مورد علاقه‌اش پخش شود. ZEEQ همچنین می‌تواند الگوی خواب کاربر را کنترل کند تا خواب او را بهبود ببخشد.

بالش هوشمند کلاسیک

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

این بالش هوشمند که « Hästens» نام دارد، از موادی طبیعی با کیفیت بالا ساخته شده است. این بالش تنفسی (دارای قابلیت گردش هوا) است و بهترین عایق برای تمامی محیط‌های طبیعی به شمار می‌رود. نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مهم نیست چقدر رختخواب شما قابلیت تنفس دارد، اگر از بالش اشتباه استفاده کنید گردش هوا دور بدن مختل می‌شود.

بالش محبوب سلبریتی‌ها

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

«نایت پیلو» بالش مورد علاقه برونو مارس، اولویا مون، کانیه وست است؛ این بالش هوشمند چندمنظوره در کنار مزایای سلامتی و زیبایی خواب شبانه راحتی را برای کاربر فراهم می‌کند. نایت پیلو از مموری فوم اکسیژنه ساخته شده است، به همین دلیل هم بسیار نرم و کرکی است. این بالش هوشمند با هر نوع حالت خوابیدن سازگار است.

نایت پیلو طوری طراحی شده است تجربه خوابی فوق‌العاده را برای کاربر فراهم کند. خواب کامل و مکفی مزایای سلامتی بی‌شماری دارد، مانند سلامت روانی، قوی‌تر شدن مغز، کنترل وزن بدن و قدرتمندتر شدن دست و پا که همگی ارتباطی مستقیم با خواب دارند.

بهترین بالش برای افرادی که به پهلو می‌خوابند

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

طراحی ویژه بالش «The snuggL» مناسب زنان باردار، افرادی که از درد قسمت پایین کمر رنج می‌برد و افرادی که به پهلو می‌خوابند، است. دکتر کارل کریکو به همراه پسرش این بالش را توسعه داده‌اند؛ هدف اصلی از این کار کاهش درد قسمت پایین کمر دکتر کریکو بود.

وی در این باره می‌گوید: «قصد داشتم یک بالش تمام قد و یک تکه بسازم که به اندازه کافی متراکم باشد تا از وزن سر کاربر حمایت کند ودر عین حال بتواند پاهای خود را به دور آن بپیچاند. این حالت ایده‌آل‌ترین پوزیشن برای خواب است».

نتیجه تلاش‌های دکتر کریکو یک بالش بزرگ Lشکل منحصربه‌فرد است که باسن، لگن و ستون فقرات همتراز می‌کند و درد قسمت پایین کمر را کاهش می‌دهد.

بهترین بالش برای افرادی که خروپف می‌کنند

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

طراحی این بالش ارگونومیک است که به کاهش خروپف کمک می‌کند و به طور کامل از گردن کاربر حمایت می‌کند. این بالش به شکلی طبیعی گردن و ستون فقرات کاربر را همتراز می‌کند. وقتی کاربر به پشت می‌خوابد، مرکز ارگونومیک این بالش باعث می‌شود سر در زاویه مناسبی قرار بگیرد. این امر منجر به باز شدن راه‌های هوایی و کاهش خروپف کردن کاربر می‌شود.

این بالش هوشمند قابلیت تنظیم دارد؛ این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد که در هنگام خواب بهترین زاویه را انتخاب کند تا به صورت و گوش‌ها فشار کمتری وارد شود.

بالشی که آکنه را از بین می‌برد

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

بالش ابریشمی « The Shhh» که با ابریشم پر شده است، مناسب افرادی است که به دنبال زیبایی هستند. در این بالش لوکس از فیبرهای طبیعی بسیار نرم استفاده شده است که نرمی، پشتیبانی، بهداشت و راحتی زیادی را برای کاربر فراهم می‌کند. این بالش در دو سایز عرضه می‌شود.

اولویا کار، موسس و مدیراجرایی The Shhh می‌گوید: «ابریشم یه طور طبیعی ضدحساسیت است و در برابر گردوخاک و کپک مقاوم است. اگر به این فکر کنید که سر ما حدود سه هزار ساعت در سال روی بالش قرار دارد، درمی‌یابید که این ویژگی‌ها بسیار حائز اهمیت هستند. ابریشم برای همه افراد انتخاب فوق‌العاده‌ای است به خصوص کسانی که آلرژی دارند. همچنین خوابیدن روی ابریشم باعث کاهش آکنه می‌شود چراکه رشد باکتری‌ها را کاهش می‌دهد».

بهترین بالش ارگانیک

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

اگر بالشی سالم و ارگانیک می‌خواهید، «رایت پیلو» انتخاب مناسبی است. این بالش هوشمند طوری طراحی شده است که تمان نیازهای کاربر را برطرف می‌کند. کاربر می‌تواند از رایت پیلو در هر پوزیشن خوابی استفاده کند. برای مثال اگر کاربر عادت داشته باشد به پهلو بخوابد، زیرشانه و سینه‌اش نیاز به پشتیبانی دارد، بنابراین می‌تواند رایت پیلو را طوری تنظیم کند که ناحیه مورد نظر را پشتیبانی کند. این بالش با مواد ارگانیک پر شده است بنابراین کاربر می‌تواند مقداری از مواد داخلی را بردارد یا به آن اضافه کند تا شکل دلخواهش را بگیرد. به عقیده سازندگان این بالش هوشمند، خواب چیزی شخصی است و این بالش است که باید مناسب شما باشد نه این که از شما بخواهد مناسب آن شوید.

بهترین بالش برای افرادی که به پشت می‌خوابند

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

اگر در حال گذراندن دوران نقاهت پس از عمل جراحی هستید یا دوست دارید به پشت بخوابید، بالش ریکاوری مناسب شماست. کارولین گنگ و ماریان گارفیلد، موسسان این کمپانی، در این باره می‌گویند: «بالش ما از مزایای پیشگیرانه دارد و هم مزایای درمانی دارد. این بالش به کاربر اجازه می‌دهد به راحتی به پشت بخوابد؛ همچنین از اعمال فشار به صورت و ایجاد چین و چروک جلوگیری می‎کند».

وی افزود: «این بالش در دوره نقاهت پس از جراحی‌های مختلف، مانند جراحی‌های ارتوپدی، قلبی، جراحتی و پلاستیک، مفید واقع می‌شود چراکه در این دوران بیمار باید به پشت بخوابد تا سلامتی خود را دوباره به دست آورد».

بهترین و بزرگ‌ترین بالش

تحول در دنیای خواب با اختراع بالش‌های هوشمند

بالش «ایر کول» که ترکیبی از مموری فوم و تکنولوژی میکروالماس است؛ به کاربر کمک می‌کند خوابی انرژی‌زا را تجربه کند. این مموری فوم تهویه‌دار طوری طراحی شده است که با شکل بدن کاربر سازگار شود و جریان هوا افزایش دهد. طراحی ویژه این بالش به شکلی است که از سر و گردن کاربر پشتیبانی می‌کند.