ساخت دست سوم برای سربازان آمریکایی!

 ارتش آمریکا اسکلت رباتیکی به شکل دست سوم برای سربازان ساخته است که به آنها در تیراندازی کمک می‌کند.

ساخت دست سوم برای سربازان آمریکایی!

 ارتش آمریکا اسکلت رباتیکی به شکل دست سوم برای سربازان ساخته است که به آنها در تیراندازی کمک می‌کند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایسنا، ارتش آمریکا اخیرا ویدئویی از یک اگرواسکلتون (اسکلت بیرونی رباتیک) منتشر کرده است که مانند یک دست سوم کار می‌کند و باعث بهبود تیراندازی سربازان می‌شود.

این اگزواسکلتون که شبیه به یکی از صحنه‌های فیلم «بیگانه» ریدلی اسکات است، «دست سوم» نام دارد کار آن برداشتن وزن اسلحه از بازوی سرباز است.

همیشه از پیاده نظام ارتش خواسته می‌شود شلیک کنند، به حرکت ادامه دهند و ارتباط برقرار کنند، در حالی که اسلحه‌ای 13 کیلوگرمی را به دوش می‌کشند.

دست سوم به باتری نیاز ندارد، سبک است و می‌تواند وزن اسلحه‌ سنگین را به صورت یکسان پخش کند تا بازوی سرباز خسته نشود.

دن بیشل، مهندس مکانیک، در این باره می‌گوید: «این دستگاه با مسیر آینده ارتش مطابقت دارد. نظرات مختلفی درباره دست سوم، نحوه توزیع وزن اسلحه و احساساتشان نسبت به آن از سربازان دریافت کردیم. بعضی از آنها از دست سوم خوششان آمده بود و پیشنهاداتی برای بهبود آن به ما دادند. ما از این نظرات برای اصلاح این دستگاه استفاده می‌کنیم تا طراحی آن بهبود پیدا کند».

در تست‌های اولیه، سربازان گزارش کردند که نمی‌توانند از این دستگاه در حالت دمر استفاده کنند؛ این اشکال برطرف شده است.

بیشل می‌گوید: «دست سوم را با مسلسل‌های M249 و M240B امتحان کردیم. M240B تقریبا 12 کیلوگرم وزن دارد؛ دست سوم توانست وزن این اسلحه را به طور کامل از روی دوش سرباز بردارد».

این دستگاه زیر یک کیلوگرم وزن دارد.

بیشل ادامه داد: «در حال حاضر دست سوم تنها یک نمونه اولیه است. این دستگاه در ارتش توجه‌ زیادی را جلب کرده است اما از نظرات آنلاین نیز استفاده کرده‌ایم تا توسعه این دستگاه را بهبود ببخشیم».