7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!

برخی از استارت‌آپ می‌خواهند منابعی برای سلامت روان پیدا کنند که بیشتر از همیشه در دسترس باشند.

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!

 با ظهور فناوری‌های نوین، روز به روز یا حتی لحظه به لحظه محققان و کارآفرینان برتر به دنبال مطرح شدن و پیشی گرفتن از رقبای خود هستند، البته به نوعی که مشکلی را از دوش مردم و جامعه خود بردارند؛ درواقع این راهی است که علاوه بر کسب درآمد و راه‌اندازی یک کارآفرینی می‌تواند بسیاری از مشکلات و چالش پیش‌روی انسان‌ها را مرتفع کند.
به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، استارت‌آپها دقیقا همان راه ارتباطی کارآفرینان با عامه مردم است، ایده‌آل‌ترین راهی که می‌تواند راهگشا و درآمدزا باشد. با اندکی جستجو به راحتی می‌توانید ببینید که طی چند سال اخیر چه کار‌ها و اشتغال‌زایی‌هایی از این راه برای جوانان ایجاد شده است.
در تازه‌ترین اخبار، استارت‌آپهایی رخ‌نمایی می‌کنند که این بار بهبودی هرچه بیشتر سلامت روان را نشانه گرفته‌اند، این شرکت‌ها در زمان‌های مورد نیاز برای درصد بالای مخاطبان خود، پلت‌فرم‌های درمانی تا نرم‌افزار‌های یادآوری نفس کشیدن را به صورت روزانه به شما عرضه می‌کنند. حال به معرفی این استارت‌آپها می‌پردازیم.

با «shine» اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!
اولین شرکت به نام shine، با هدف بالا بردن اعتماد به نفس هر صبح به مخاطبان خود (بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان) پیام متنی رایگان از طریق پیامک، پیام‌رسان فیسبوک یا نرم‌افزار «kik»، ارسال می‌کند که این پیام‌ها شامل نقل قول‌های الهام بخش، اقدامات انجام شده یا یافته‌های پژوهشی برای کمک به بهبود اعتماد به نفس هستند.

برای چهار /۹۹ دلار در ماه، کاربران برنامه‌های IOS این شرکت می‌توانند محتوای اضافی نظیر اظهارات قطعی، مدیتیشن و داستان‌هایی از مشاهیر و انسان‌های با نفوذ دریافت کنند.

دیگر نگران فراموش کردن ساعت مصرف قرص‌تان نباشید

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!
نرم افزار «Aloe Bud» دومین استارت‌آپ گزارش است که یادآوری می‌کند، مراقب خودتان باشید.

نرم افزار‌های رایگان به شما هشدار‌هایی مبنی بر نوشیدن آب، حرکت کردن، نفس کشیدن، استراحت کردن و حتی مصرف سرساعت دارو می‌فرستد. کاربران در این نرم‌افزار می‌توانند به تمرینات درون نرم‌افزاری هم دسترسی پیدا کنند، بعنوان مثال، فعالیت نفس کشیدن آموزش مختصری برای تمدد اعصاب ارائه می‌دهد؛ چهار بار دم، چهار بار نگهداشتن نفس، چهار بار بازدم.

کاربران می‌توانند یکبار هزینه 4/99 دلاری را بابت باز کردن ویژگی‌های اضافی مثل یادآوری‌های بیشتر و توانایی نوشتن پیام‌های سفارشی پرداخت کنند.

سوالات درمانی‌تان را از «talkspace» بپرسید

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!
در نوع دیگری از استارت‌آپها شاهد نرم‌افزار درمان آنلاین Talkspace هستیم که خود را به عنوان یک جایگزین آسان و ارزان برای درمان مرسوم ارائه کرده است. این نرم‌افزار بین کاربران و پزشک با فرستادن پیام‌های متنی نامحدود، ویدیو، پیام‌های صوتی 24 ساعته ارتباط برقرار می‌کند. البته این نرم‌افزار بسته‌های خدماتی متنوعی دارد که با پرداخت 49 دلار یکبار در هفته شروع می‌کنند و درمانگران یک تا دو بار در روز پاسخگو هستند.  این استارت‌آپ فوق دارای ۲۰۰۰ درمانگر است و درحال حاضر، بیمه افراد سالمند را قبول نمی‌کند.

خط تلفن اضطراری با چهار هزار مشاور فعال

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!
دیگر استارت‌آپی که قصد معرفی آن را داریم، نرم‌افزار «Crisis Text Line» است که به عنوان یک خط تلفن اضطراری در روز‌های اخیر به‌کار می‌رود.

این نرم‌افزار که در سال ۲۰۱۳ شناخته شد با چهار هزار مشاور فعال، هرساعت پیام‌های متنی را پشتیبانی می‌کند. مشاوران داوطلبانه با یک روند آموزشی دقیق کار خود را پیش می‌برند.

طبق اعلام Crisis Text Line حدود ۷۰ میلیون پیام متنی از طریق پلت‌فرم مبادله شده است که 42 درصد کاربران درباره روابط، ۳۳ درصد درباره رسیدن به افسردگی، ۱۹ درصد درباره افکار متمایل به خودکشی صحبت می‌کنند.

تجربه یک خواب آرامش‌بخش با «Calm»

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!
اگر می‌خواهید آرامش داشته باشید نرم‌افزار معروف Calm (از سال ۲۰۱۲ تاکنون حدود ۲۵ میلیون بار دانلود شده است) را انتخاب کنید، نرم‌افزاری برای مدیتیشن، خواب و موسیقی‌های آرامبخش.

هرچند که نرم‌افزار پایه رایگان است، اما «Calm Premium» امکانات بیشتری مانند مدیتیشن‌های پیشرفته و یک ابزار تنفسی را با هزینه ۵۹.۹۹ دلار در سال ارائه می‌کند.

صدای خروپف دیگر خواب شما را برهم نمی‌زند

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!
شرکتی دیگر از سال ۲۰۱۷ با راه‌اندازی نرم افزار «Sonic Sleep» بهبود کیفیت خواب را هدف گرفته است. Sonic Sleep صدا‌های ناهنجار مانند خروپف یا صدای ماشین‌ها را مسدود می‌کند، درحقیقت این نرم‌افزار صدا‌های طبیعی را بسته به صدای اتاق خوابتان تغییر می‌دهد و سازگار می‌کند.

ساعت هوشمند نرم افزار Sonic Sleep در طول چرخه خواب سبک، شما را بیدار خواهد کرد و اینگونه در زمان بیدار شدنتان، احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.

همیشه همه چیز آنطور که به نظر می‌رسد، نیست
«Half the Story» تحت عنوان یک حساب اینستاگرامی استارت‌آپ فعال دیگری است که با هدف تشویق مکالمات در مورد سلامت روان، به شما یادآوری می‌کند همیشه همه چیز همانطور که به نظر می‌رسد، نیست.

7 استارت‌آپی که زندگی شما را دگرگون می‌سازد!

وقتی درمورد موضوعاتی مثل افسردگی، اضطراب، حسادت و بی‌کفایتی در شبکه‌های اجتماعی بحث نمی‌شود؛ عکس‌های زیبا و کپشن‌های اکانت‌های اینستاگرام مثل نور می‌درخشند.