تقویم هوشمند !!

تقویم دیواری هوشمندی که به جوهر الکترونیک مجهز است

تقویم هوشمند !!

تقویم ها از گذشته تا به امروز به صورت پیوسته مورد استفاده بوده اند با این تفاوت که تقویم های کاغذی قدیمی این روزها به تقویم های رنگی در گوشی های هوشمند تبدیل شده اند. به نظر می رسد که به زودی می توانیم از تقویم های قدیمی کاغذی به روشی نوین استفاده کنیم.

یک شرکت نوپای ژاپنی به نام Kosho Tsuboi ایده جدیدی را ارایه کرده که استفاده و ویرایش آسان تقویم های کاغذی را با تقویم های دیجیتال امروزی ترکیب می کند. این ایده به تولید یک تقویم همواره روشن مربوط می شود که Magic Calendar نام دارد و تقویم شما را روی دیوار نمایش می دهد و مبتنی بر پلتفرم اندروید است.

این تفویم بر خلاف محصولات مشابه با ویژگی های متنوع تنها یک قابلیت دارد و آن هم نمایش تقویم است و برای این کار به جای LCD از یک نمایشگر با جوهر الکترونیکی استفاده می کند. استفاده از جوهر الکترونیکی به این تقویم امکان می دهد تا پس از یک بار شارژ تا 30 ماه روشن بماند. جوهر الکترونیکی تنها در زمان تغییر محتوای در حال نمایش از انرژی استفاده می کند و بر خلاف نمایشگرهای LCD در زمان نمایش محتوای استاتیک انرژی مصرف نمی کند. به این ترتیب اگر هر دقیقه برنامه روزانه خود را تغییر ندهید، این تقویم روزهای متوالی روشن خواهد بود.

البته نمایشگرهای جوهر الکترونیک دارای معایبی نیز هستند از جمله اینکه رزولوشن آنها در مقایسه با LCDها پایین تر است. علاوه بر این با توجه به اینکه این نمایشگرها لمسی نیستند، تعامل با آنها سخت است برای مثال کاربر تنها می تواند با فشردن چندین دکمه در کنار Magic Calendar ظاهر آن را تغییر دهد سایر تغییرات مورد نیاز باید با استفاده از گوشی هوشمند یا کامپیوتر انجام شوند. 

این تقویم هنوز یک محصول تجاری نیست و در مقطع فعلی بخشی از کمپین Japanese Android Experiments است که به دنبال ایده هایی مبتنی بر اندروید می گردد که می توانند به محصولات واقعی تبدیل شوند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی