دفاع رئیس جمهور چین از تکنولوژی بلاک‌چین

تکنولوژی بلاک‌چین در بسیاری از سیستم های کامپیوتری کاربرد سرتاسری پیدا کرده است. رئیس جمهور کشور چین نیز به تازگی زنجیره بلوکی را یک فناوری پرکاربرد و مورد تأیید عنوان کرده است.

دفاع رئیس جمهور چین از تکنولوژی بلاک‌چین

تکنولوژی بلاک‌چین در بسیاری از سیستم‌های کامپیوتری کاربرد سرتاسری پیدا کرده است. رئیس جمهور کشور چین نیز به تازگی زنجیره بلوکی را یک فناوری پرکاربرد و مورد تأیید عنوان کرده است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از کلیک، شی جین پینگ رئیس جمهور کشور چین در آخرین سخنرانی خود در آکادمی‌علم و دانش، به تکنولوژی بلاک‌چین در کنار دیگر فناوری‌ها اشاره کرد و گفت:

از آنجا که به قرن بیست و یکم وارد شده ایم، خلاقیت و نوآوری در زمینه فناوری با سرعت زیادی پیش می‌رود. دوران تازه تکنولوژی که به تازگی آغاز شده، باعث پیشرفت‌های چشمگیری می‌شود که اخیرا شاهد آنها بوده‌ایم.

نسل جدید فناوری‌ها با وارد شدن هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و تکنولوژی بلاک‌چین اخیرا پا به این عرصه گذاشته و آمده تا زندگی کاربران را با تحولات عظیم و چشمگیری روبه‌رو کند.

از سپتامبر سال گذشته، جلوی خرید و فروش ارزهای مجازی (داخلی و خارجی) در این کشور به صورت کامل گرفته شده و مردم کشور چین حق هیچ گونه تبادل ارز از این طریق را ندارند.

تصمیم مقامات چینی برای جلوگیری از ترویج ارزهای مجازی به نظر تصمیم هوشمندانه ای می‌آید. بد نیست بدانید که پیش از اعمال تحریم‌ها و قوانین سفت و سخت مدیران کشور چین، این منطقه بیشترین آمار ماینینگ (معدن کاوری ارز دیجیتالی) را به خود اختصاص داده بود.

در ازای بستن دسترسی افراد به ماینینگ، آنها سعی کردند تا تکنولوژی بلاک‌چین را در کشور خود گسترش دهند. به این ترتیب مسئولان این منطقه شاهد افزایش استارتاپ‌های مختلف در این زمینه بودند و در سال 2017 به تنهایی، حدود 100 استارتاپ در شاخه تکنولوژی Blockchain به فعالیت پرداختند. بد نیست بدانید که در حال حاضر، بیش از نیمی‌از بانک‌های فعال در کشور چین از این فناوری استفاده می‌کنند.

اوایل ماه گذشته نیز شورای دولت چین از مقامات این کشور درخواست کرد تا تکنولوژی بلاک‌چین را به مرور به قسمت‌های مختلف این سازمان وارد کنند.

نقد و بررسی بازی