همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

تولید اولین ربات پرنده با قابلیت تغییر شکل در حین پرواز!

تولید اولین ربات پرنده با قابلیت تغییر شکل در حین پرواز!

محققان دانشگاه اکس مارسی در فرانسه موفق به تولید ربات پرنده ای شده‌اند که در حین پرواز تغییر شکل می‌دهد و از همین‌رو می‌تواند از موانع مختلف به راحتی عبور کند.

به گزارش عصرارتباط به نقل از مهر، این ربات با الهام گرفتن از شیوه پرواز برخی پرنده‌های تیزرو ساخته شده است. این اولین بار است که رباتی تولید می‌شود که می‌تواند در حین پرواز ابعاد و ظاهر خود را تغییر دهد.

ربات مذکور برای عبور از میان درختان باریک می‌تواند کل بدنه خود را به میزان ۹۰ درجه بچرخاند و از حالت عمودی به افقی یا بالعکس تغییر شکل و تغییر وضعیت بدهد.

ربات یادشده سبک وزن و کوچک بوده و می‌تواند با سرعت بسیار بالایی حرکت کند و در همین حالت نیز اجزای خود را برای عبور از موانع مختلف جابجا کند. این ربات پرنده برای شناسایی موانع پیش رو از حسگرهای مختلفی استفاده می‌کند که سرعت واکنش بسیار بالایی دارند.

این ربات نه تنها در محور خود می‌چرخد و وضعیت پرواز خود را از عمودی به افقی و بالعکس تغییر می‌دهد، بلکه دارای پره‌هایی است که می‌توانند زاویه قرارگیری خود نسبت به بدنه را تغییر داده و با نزدیک کردن خود به بدنه فضای کمتری را اشغال کنند.

پهپاد یادشده برای شناسایی محیط اطراف خود مجهز به ۱۷ دوربین بوده و در هر ثانیه از محیط اطراف خود ۱۲۰ تصویر تهیه می‌کند تا بتواند درک بهتری از موقعیتش پیدا کند.

درج دیدگاه

بررسی بازی