همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

تحول عظیم در اقتصاد دیجیتالی جهان با به کارگیری هوش مصنوعی

تحول عظیم در اقتصاد دیجیتالی جهان با به کارگیری هوش مصنوعی

تازه‌ترین بررسی‌های انجام گرفته در ایالات متحده بر روی به کارگیری هوش مصنوعی در اقتصاد دیجیتال نشان می‌دهد که این صنعت تا سال ۲۰۲۵ میلادی می‌تواند با رسیدن به رقم ۲۳ تریلیون دلار در حدود ۲ برابر به ارزش اقتصاد دیجیتال جهانی بیافزاید.

به گزارش عصر ارتباط ، همچنین اقتصاد دیجیتال جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی به رقم ۱۲.۹ تریلیون دلار رسید که حاکی از سرانه ۱۷.۱ درصدی در تولید ناخالص داخلی جهان دارد. این تحقیق تحت عنوان «شاخص ارتباط جهانی ۲۰۱۸ » انجام گرفته که در پنجمین سال خود قرار دارد. البته فقدان استعداد جهانی در حوزه هوش مصنوعی تهدیدی برای رشد در این بخش تلقی می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که صنایع در حال بکارگیری و استقبال از هوش مصنوعی در فناوری‌های کلیدی توانمندساز از قبیل پهنای باند، مراکز داده‌ها،   فضای ابری، داده‌های بزرگ و اینترنت اشیاء در قبال تبدیل ارتباط به ارتباط هوشمند و بکارگیری نوآوری برای ایجاد موج جدید رشد اقتصادی هستند.

امروزه، اقتصاد دیجیتال توسط اینترنت با محوریت مشتری هدایت می‌شود؛ ضمن اینکه صنایع بطرز فزآینده ای در حال بکارگیری ارتباط هوشمند بمنظور ساخت مدل‌های جدید تجاری، محصولات، فرآیندها و خدمات هستند که می‌تواند چرخه جدیدی از رشد اقتصادی را به همراه بیاورد.

بر پایه گزارش ایبِنا، به کارگیری کارآمد هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ و کشورها نیازمند سه عنصر مهم یعنی قدرت محاسبه، داده‌های علامت گذاری شده و الگوریتم‌ها است.

درج دیدگاه

بررسی بازی