تحول عظیم در اقتصاد دیجیتالی جهان با به کارگیری هوش مصنوعی

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که به کارگیری هوش مصنوعی می‌تواند اقتصاد دیجیتال جهانی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۲۳ تریلیون دلار افزایش دهد.

تحول عظیم در اقتصاد دیجیتالی جهان با به کارگیری هوش مصنوعی

تازه‌ترین بررسی‌های انجام گرفته در ایالات متحده بر روی به کارگیری هوش مصنوعی در اقتصاد دیجیتال نشان می‌دهد که این صنعت تا سال ۲۰۲۵ میلادی می‌تواند با رسیدن به رقم ۲۳ تریلیون دلار در حدود ۲ برابر به ارزش اقتصاد دیجیتال جهانی بیافزاید.

به گزارش عصر ارتباط ، همچنین اقتصاد دیجیتال جهانی در سال ۲۰۱۷ میلادی به رقم ۱۲.۹ تریلیون دلار رسید که حاکی از سرانه ۱۷.۱ درصدی در تولید ناخالص داخلی جهان دارد. این تحقیق تحت عنوان «شاخص ارتباط جهانی ۲۰۱۸ » انجام گرفته که در پنجمین سال خود قرار دارد. البته فقدان استعداد جهانی در حوزه هوش مصنوعی تهدیدی برای رشد در این بخش تلقی می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهد که صنایع در حال بکارگیری و استقبال از هوش مصنوعی در فناوری‌های کلیدی توانمندساز از قبیل پهنای باند، مراکز داده‌ها،   فضای ابری، داده‌های بزرگ و اینترنت اشیاء در قبال تبدیل ارتباط به ارتباط هوشمند و بکارگیری نوآوری برای ایجاد موج جدید رشد اقتصادی هستند.

امروزه، اقتصاد دیجیتال توسط اینترنت با محوریت مشتری هدایت می‌شود؛ ضمن اینکه صنایع بطرز فزآینده ای در حال بکارگیری ارتباط هوشمند بمنظور ساخت مدل‌های جدید تجاری، محصولات، فرآیندها و خدمات هستند که می‌تواند چرخه جدیدی از رشد اقتصادی را به همراه بیاورد.

بر پایه گزارش ایبِنا، به کارگیری کارآمد هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ و کشورها نیازمند سه عنصر مهم یعنی قدرت محاسبه، داده‌های علامت گذاری شده و الگوریتم‌ها است.