همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

معرفی اولین شهر گردشگری جهان سازگار با ارزهای دیجیتالی

معرفی اولین شهر گردشگری جهان سازگار با ارزهای دیجیتالی

"آگنس واتر" که یک شهر گردشگری در استرالیا است، اعلام کرد اولین شهر پول دیجیتال در جهان است که پرداخت‌ها را به پول‌های دیجیتال همراه با کارت‌های اعتباری و پول نقد می‌ذیرد.  

به گزارش عصر ارتباط، زیرساخت اجرای این فناوری در "آگنس واتر" توسط شرکت استارت آپ "تراول بای بیت" راه اندازی شده و هدف از آن جذب بیشتر گردشگر به این منطقه است.

در همین حال مدیر عامل شرکت استارت آپ "تراول بای بیت" گفت: اگر شما به اطراف جهان سفر کنید، باید به ارزهای مختلفی امور خود را مرتفع کنید؛ ضمن اینکه نرخ ارز می‌تواند گیج کننده باشد و بعضی وقت‌ها هم باید برای پیدا کردن خودپردازها به دردسر می‌افتید و ممکن است در پاره‌ای از موارد هم صرافی‌ها سر شما کلاه بگذارند؛ اما سفر با یک ارز جهانی مانند بیت کوین، معقول است.

هفته گذشته، این شرکت یک اپلیکیشن جدیدی را راه اندازی کرد که به گردشگران این اجازه را می‌دهد تا پرداخت‌های خود را به ارزهای دیجیتال در مغازه‌ها در فرودگاه «بریزبین» انجام دهند.

اگرچه استرالیا به صورت رسمی‌ارزهای رمزنگار را به عنوان ابزاری برای پرداخت نپذیرفته؛ اما بیش از ۳۰ فروشگاه در "آگنس واتر" به صورت کامل این ارزها را قبول می‌کنند.

درج دیدگاه

بررسی بازی