توجه اپل به سلامتی کاربران در رونمایی از اپلیکیشن‎‌های خاص خود در کنفرانس جهانی برنامه‌نویسان "WWDC"

قابلیت‌های مختلف آپدیت جدید سیستم عامل اپل معرفی شد که در یکی از آنها اگر فرد مدت زمان زیادی را در اپلیکیشن‌های خاص بگذراند، آن را قفل کرده و به کاربر اجازه استفاده نمی‌دهد.

توجه اپل به سلامتی کاربران در رونمایی از اپلیکیشن‎‌های خاص خود در کنفرانس جهانی برنامه‌نویسان "WWDC"

 تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل دیشب در کنفرانس جهانی برنامه نویسان(WWDC) مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و قابلیت‌های مختلفی را معرفی کرد که در دستگاه‌های اپل ارائهمی‌شود. وی همچنین ویژگی‌های iOS۱۲ آپدیت آتی آیفون را نیز معرفی کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، این سیستم عامل شامل ویژگی‌های مختلفی است که افراد را تشویقمی‌کند از موبایل کمتر استفاده کنند؛ از جمله این ویژگی‌ها «مزاحم نشدن» هنگامی که کاربر خواب است.

همچنین این سیستم عامل همراه تایمرهایی ارائهمی‌شود که اگر فرد مدت زمان زیادی را در اپلیکیشن‌های خاص بگذراند، آن را قفل کرده و به کاربر اجازه استفاده نمی دهد. این بخشی از برنامه انگیزش سلامت دیجیتال این شرکت است.

 همچنین ویژگی‌های واقعیت افزوده جدیدی برای iOS۱۲ عرضهمی‌شود که شامل ابزار اندازه گیری و ارتقای فرایند جای گذاری اشیا در تبلت و موبایل است.

 علاوه برآن میانبرهایی در این سیستم عامل ابداع شده اند که با صوت فعالمی‌شوند و کاربرمی‌تواند از آن برای برنامه ریزی تعطیلات یا کنترل آپدیت‌های ترافیک هنگام خروج از محل کار استفاده کند.

همچنین به گفته کرگ فدریگی مدیر ارشد بخش مهندسی در اپل، اگر برنامه نویسی بخواهد از اطلاعات کاربر استفاده کند، به او اطلاع دادهمی‌شود. به عبارت دیگر هنگامیکه اپلیکیشنی قصد استفاده از دوربین دستگاه یا تقویم آن را داشته باشد، برای کاربر پیام هشدار ارسالمی‌شود.

اما آپدیت مهم تر زمانی است که یک اپلیکیشن تلاش کند با دکمه‌های Like و Share از اطلاعات کاربر استفاده کند. در این وضعیت دستگاه‌های اپل به کاربران خود هشدارمی‌دهند.

سیستم عامل macOS Mojave

 سیستم عامل آتی اپلMojave  macOS  نام گرفته است. این سیستم عامل رنگ پس زمینه تیره‌تری دارد. ویژگی دیگر آن  دسته بندی‌های دسکتاپ است که به طور خودکار فایل‌های روی دسکتاپ کاربر را گروه‌بندیمی‌کند. ویژگی دیگر وال پیپرهایی است که طی روز آپدیتمی‌شوند و غیره.

اپل تی وی

اپل اعلام کرد کسب وکار اپل تی وی از زمان ارائه خدمت ۴K، ۵۰ درصد رشد کرده است. همچنین این شرکت اعلام کرد از این پس از قابلیت صوتی Dolby Atmos نیز پشتیبانیمی‌کند.

این قابلیت کیفیت صوتی را ارتقامی‌دهد و به گفته اپل سببمی‌شود صوت در کل فضای اتاق شنیده شود. به گفته اپل فیلم‌های موجود به طور رایگان با این قابلیت صوتی همخوانمی‌شوند.

اپل واچ OS۵

مهم ترین آپدیت‌های ساعت هوشمند اپل عبارتند از: قابلیت رقابت هفتگی با دوستان به عنوان بخشی از ویژگی‌های سلامتی و ردیابی خودکار تمرین ورزشی در زمانیکه کاربر ورزش را آغازمی‌کند اما فراموشمی‌کند اپلیکیشن را فعال کند.

قابلیت «واکی-تاکی»: که به کاربر اجازهمی‌دهد با کمک گجت‌های پوشیدنی با دوستان خود صبحت کند.

 کاربرمی‌تواند از اپلیکیشن‌های دیگر مانند City Mapper یا اپلیکیشن‌های کاهش وزن در Siri whtchface استفاده کند.

تماس گروهی با ۳۲ نفر در فیس تایم

علاوه بر تمام این موارد برنامه محبوب Facetime نیز پس از آپدیت قابلیت تماس گروهی را فراهممی‌کند. در این وضعیت کاربرمی‌تواند به طور همزمان با ۳۲ نفر تماس ویدئویی برقرار کند و حتی خود به شکل Animoji یا Memoji در این تماس‌ها ظاهر شود.

اپل Memoji را معرفی کرد

قابلیت محبوب Animoji نیز آپدیت می‌شود و هنگامی که فرد زبان خود را بیرونمی‌آورد قابلیت ردیابی آن را دارد.

علاوه برآن اپل ویژگی جدیدی به نام Memoji را نیز عرضه می‌کند که در حقیقت همان animoji شخصی سازی شده است. همچنینمی‌توان آن را به شکل هر فردی شخصی سازی کرد. سامسونگ نیز اخیرا قابلیت مشابهی به موبایل‌های هوشمند خود افزوده است.

توجه اپل به سلامتی کاربران در رونمایی از اپلیکیشن‎‌های خاص خود در کنفرانس جهانی برنامه‌نویسان

اما این تمام قابلیت‌هایی نیست که اپل عرضه کرده است.

این شرکت اپلیکیشن ضد حواس پرتی برای درمان اعتیاد به موبایل ابداع کرده است. همچنین در بخش تنظیمات قابلیتDo Not Disturbe را برای زمان خواب عرضهمی‌کند.

علاوه بر این موارد، از نوتیفیکیشن‌های گروهی نیز پشتیبانیمی‌شود بنابراین کاربرمی‌تواند آنها را در یک فولدر نگهداری و بعدا دسته بندی کند.

همچنین اپل قابلیت خلاصه سازی فعالیت‌های هفتگی و محدودیت‌های زمانی برای اپلیکیشن‌ها را ارائهمی‌کند. والدینمی‌توانند با کمک آن موبایل‌های فرزندانشان را قفل کنند.

 همچنین در iOS۱۲ ابزار توصیه جدیدی عرضهمی‌شود که به کاربر پیشنهادمی‌کند عکس‌ها را با دوستانی که در یک رویداد حضور داشته اند، به اشتراک بگذارد.

 به گفته فدریگی مهمترین نکته iOS۱۲  عملکرد است و این سیستم عامل به ارتقای عملکرد تمام دستگاه‌ها کمکمی‌کند.

نکته مهم دیگر واقعیت افزوده است. فدریگی از یک اپلیکیشن اندازه گیری رونمایی کرد که به کاربر اجازهمی‌داد خطوط هرشی را در سه بعدی اندازه گیری کند.

همچنین کاربرمی‌تواند اشیا را در نمایشگر موبایل خود جایگذاری کند. یعنی آنها را  در ابعاد واقعی شان طوری در تصویر قرار دهد که به نظر برسد در محیط اطراف کاربر قرار دارند. بنابراین اگر کاربرمی‌خواهد بداند یک گیتار  در اتاق پذیرایی او چطور به نظرمی‌رسدمی‌تواند عکس آن را از وب سایت فروشنده انتخاب کرده و در اتاق قرار دهد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه