سه روشی که باج‌افزارها در سال 2018 تکامل خواهند یافت

هیچ تردیدی وجود ندارد که مجرمان سایبری  مشغول آماده‌سازی باج‌افزارهای بیشتر جهت حمله به بازماندگان 2018 می‌باشند و اینکه کد باج‌افزارها جهت سرقت اطلاعات شما و بردن پول شما بهینه‌سازی خواهند شد.در اینجا سه کاری که شما می‌توانید از مجرمان سایبری که این باج‌افزارها را ایجاد می‌کنند ، انتظار داشته باشید ذکر می‌شوند :

سه روشی که باج‌افزارها در سال 2018 تکامل خواهند یافت

هیچ تردیدی وجود ندارد که مجرمان سایبری  مشغول آماده‌سازی باج‌افزارهای بیشتر جهت حمله به بازماندگان 2018 می‌باشند و اینکه کد باج‌افزارها جهت سرقت اطلاعات شما و بردن پول شما بهینه‌سازی خواهند شد.

به گزارش عصر ارتباط در اینجا سه کاری که شما می‌توانید از مجرمان سایبری که این باج‌افزارها را ایجاد می‌کنند ، انتظار داشته باشید ذکر می‌شوند :

هوش مصنوعی (AI) بدافزارها را موثرتر خواهد کرد 
ایمیل‌های جعلی همچنان روش برجسته مورد استفاده برای توزیع باج‌افزارها باقی می‌مانند . اما تکنولوژی هوش مصنوعی (AI ) به طور محتمل به این ترکیب اضافه می‌گردد تا تلاش جهت ساختن ایمیل‌های جعلی بر قربانی‌های در دام افتاده ، موثرتر گردند.
سه روشی که باج‌افزارها در سال 2018 تکامل خواهند یافت


مجرمان سایبری می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی به طور متناوب کلمات به‌کار برده شده در ایمیل‌های جعلی را تغییر دهند تا موثرترین ترکیب کلمه را بیابند و این پیام‌های بیشتری را برای دور‌ زدن فیلترهای پیام‌های ناخواسته فراهم می‌نمایند . پیام‌ها نیز براساس نرخ کلیک‌ها و سطوح تعامل سطح پالایش قرار خواهند گرفت .
هوش مصنوعی همچنین مجرمان سایبری را قادر به پالایش سایر عناصر توزیع باج‌افزارها خواهند کرد. اطلاعات مربوط به کسی که احتمالاً باج بیشتری را خواهد پرداخت ، انواع سیستم ، نواحی و سایر اطلاعاتی که می‌توانند در الگوریتم هوش مصنوعی جهت تعیین اهداف سودمندتر و روش‌های توزیع فشرده گردد.

سه روشی که باج‌افزارها در سال 2018 تکامل خواهند یافت
هکرهای مخرب به سرقت هرچیز قابل بهره برداری ادامه خواهند داد 
از ویندوزهای مایکروسافت ساخت دولت با استفاده از EternalBlue در حمله بدافزاری WannaCry عمده 2017 استفاده شد که هزاران سیستم رایانه‌ای در سراسر دنیا را به خطر انداختند . ویندوز ساخته شده توسط دولت که از EternalRomance بهره می برد در حملات Notpetya و BadRabbitattacks مورد استفاده قرار گرفت .


سه روشی که باج‌افزارها در سال 2018 تکامل خواهند یافت
براساسا اطلاعات پلیس فتا، درسال  2018 انتظار می‌رود که هکرها سرقت‌های بیشتری را نسبت به حالا به انجام برسانند زیرا ابزارهای بهره‌برداری بدون سند نسل بعدی باج‌افزارها را تغذیه خواهند کرد.

رمزگذاری بر پایه GPU در حال افزایش 
ظهور باج‌افزارهایی مانند Troldesh   و Globeimposter  نشان می‌دهد که پدیدآورندگان باج‌افزارشروع به استفاده از رمزگزاری بر پایه واحد پردازش گرافیک کرده‌اند و انتظار می‌رود که این روش در سال 2018 نیز ادامه یابد ، این روش به طور قابل توجهی سرعت رمزگذاری اطلاعات در یک ماشین را افزایش  می‌دهد که به قربانیان زمان کمتری جهت نشان دادن عکس‌العمل داده و همین طور زمان کمتری را برای کاهش تهدید به نرم افزار امنیتی می‌دهد.

سه روشی که باج‌افزارها در سال 2018 تکامل خواهند یافت
حملات باج‌افزاری در هردو حوزه پیچیدگی و میزان در سال 2018 افزایش خواهند یافت . به همین دلیل سرمایه‌گذاری در کنترل‌کننده‌های حفاظتی در مقابل باج‌افزارها و پشتیبان‌ها و راه‌حل‌های بازیابی اطلاعات حیاتی است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی