ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در هلند

به زودی در هلند شهری با خانه های پرینتر سه بعدی ساخته می شود. ساخت خانه هایی با پرینتر سه بعدی در حقیقت راه حلی برای کمبود کارگر ساختمانی است.

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی در هلند

 به زودی در شهری در هلند برای نخستین بار در جهان خانه‌هایی ساخته می‌شود  که با پرینتر سه بعدی چاپ شده اند. این اقدام برای کاهش هزینه‌ها و همچنین به دلیل کمبود کارگر ساختمانی انجام می‌شود.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر، ۵ خانه کوچک پرینت شده اکنون در بازار اجاره شهر آیندفون عرضه شده اند و بیش از ۲۰ خانواده خواستار آن شده‌اند.

این طرح که Project Milestone نام گرفته، توسط شرکت ساختمان سازی Van Wijinen  به عنوان راه حلی برای فقدان کارگران ساختمانی ماهر در این کشور ارائه شده است.  پیش بینی می‌شود نخستین خانه که یک کابین سه خوابه باشد، در ۲۰۱۹ تکمیل شود.

پس از آن ۴ خانه چند طبقه در سایتی در  منطقه Meerhoven(نزدیک فرودگاه شهر آیندهون) ساخته می‌شود.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز نخستین پل سیمانی دنیا که با پرینتر سه بعدی چاپ شده بود نیز در شهر آیندهون نصب شد.

تئو سالت محقق دانشگاه فناوری آیندهون و  مولف پروژه پل مذکور می‌گوید: ساخت اشیای سیمانی با پرینتر سه بعدی صنعت ساخت و ساز را دگرگون می‌کند.

علاوه برآنکه می‌توان آن را به هر شکلی درآورد به معماران قدرت می‌دهد سازه‌های سیمانی محکمی‌بسازند.

 یکی دیگر از مزایای چنین ساختمان‌هایی  آن است که با کاهش مصرف سیمان، مقدار کمتری از این ماده تولید می‌شود. در نتیجه انتشار گازهای گلخانه ای کاهش می‌یابد.

البته فقط دیوارهای خارجی و داخلی نخستین خانه با پرینتر سه بعدی ساخته می‌شود. اما  سازندگان امیدوارند هنگام ساخت خانه پنجم (خانه ای سه طبقه با سه اتاق خواب)، لوله‌های زهکشی و ملزومات دیگر خانه نیز با استفاده از پرینتر ساخته شوند.

این درحالی است که  محققان معتقدند تا ۵ سال آینده، خانه‌های ساخته شده با پرینتر سه بعدی در سراسر جهان فراگیر می‌شوند.