عدم تعادل شیمیایی در مغز از عوارض اعتیاد به اینترنت!

بررسی‌ها نشان داده است، اعتیاد به اینترنت و گوشی‌های هوشمند منجر به عدم تعادل شیمیایی در مغز نوجوانان و جوانان می‌شود و همین موضوع آنها را در معرض استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی قرار می‌دهد.

عدم تعادل شیمیایی در مغز از عوارض اعتیاد به اینترنت!

نتایج تازه‌ترین تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان داده است، افسردگی و اضطراب نوجوانان و جوانان نتیجه استفاده از تلفن همراه در شب است. 

به گزارش عصر ارتباط به نقل از فارس،  بررسی‌ها همچنین نشان داده است، اعتیاد به اینترنت و گوشی‌های هوشمند منجر به عدم تعادل شیمیایی در مغز نوجوانان و جوانان می‌شود و همین موضوع آنها را در معرض استرس، اضطراب و در نهایت افسردگی قرار می‌دهد. 

براساس یک مطالعه که در سال 2017 و توسط مرکز تحقیقاتی «پیو» در جامعه آمریکا انجام شده است، 82 درصد مردم این کشور دارای گوشی هوشمند هستند، 92 درصد آنان هنگام خرید از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند، 78 درصد آنان هنگام غذا خوردن در خانه با گوشی همراه کار می‌کنند و 44 درصد آنان هنگام راه رفتن در خیابان مشغول کار کردن با گوشی همراه هستند.

به گفته این مرکز تحقیقاتی، 73 درصد نوجوانان به گوشی هوشمند دسترسی دارند و بیش از 92 درصد آنان هر روز در فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

براساس تحقیقات گذشته نیز، نوجوانانی که زمان زیادی را پای تلفن‌های همراه خود صرف می‌کنند، کمتر خوشحال هستند و بیشتر از دیگر افراد در معرض افسردگی قرار دارند.