همراه ما باشید
هفته نامه عصر ارتباط
اولیـن و پرتیـراژتـرین هفتـه نـامه ICT کشـور

ساخت اولین ربات خانگی توسط متخصصان هندی

ساخت اولین ربات خانگی توسط متخصصان هندی

متخصصان هندی برای اولین بار رباتی به نام «میکو» تولید کرده‌اند که قادر به معاشرت با اعضای یک خانواده، آموزش دادن به آنها و سرگرم کردن افراد بالای ۵ سال است.

به گزارش  عصر ارتباط به نقل از مهر، ربات یادشده از هوش مصنوعی بالایی برخوردار بوده و می‌تواند به خوبی با انسان‌ها تعامل کند.

تولید این ربات در یک شرکت هندی به نام اموتیکس صورت گرفته که موسس آن سه مهندس هندی هستند. ربات یادشده برای پخش موسیقی و کمک به افراد برای توسعه مهارت‌های آنها نیز قابل استفاده است.

ربات میکو قادر به پاسخ دادن به طیف گسترده ای از سوالات بوده که شامل اخبار روز، ریاضیات، رویدادهای جاری و غیره هستند. این ربات همچنین از معلومات زیادی در مورد مباحث و مسائل مربوط به جامعه هند برخوردار است.

این ربات کوچک قادر به حرکت و آواز خواندن هم هست و می‌تواند در زمان خواب کودکان برای آنها قصه بگوید و حتی برخی بازی‌های ساده را انجام دهد.

بدنه این ربات بسیار مستحکم است و ریکو در صورت سقوط از ارتفاع یا ضربه دیدن آسیبی نمی‌بیند. این ربات از طریق بلوتوث به یک برنامه تلفن همراه به نام مای – میکو متصل می‌شود که برای مدیریت این ربات طراحی شده است. ربات یادشده بعد از شارژ باتری برای سه ساعت قابل استفاده است. قیمت این ربات حدود ۲۸۰ دلار است.

درج دیدگاه

بررسی بازی