حمایت از استارت‌آپ‌های حوزه سلامت، هدف اصلی جشنواره رسانه‌های دیجیتال

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت اهداف برگزاری این جشنواره ملی را توسعه و حمایت از استارت‌آپ‌های دیجیتال حوزه سلامت، رسانه های دیجیتال و خدمات الکترونیک برتر این حوزه عنوان کرد.

حمایت از استارت‌آپ‌های حوزه سلامت، هدف اصلی جشنواره رسانه‌های دیجیتال

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت اهداف برگزاری این جشنواره ملی را توسعه و حمایت از استارت‌آپ‌‌های دیجیتال حوزه سلامت، رسانه های دیجیتال و خدمات الکترونیک برتر این حوزه عنوان کرد.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از مهر ، محمدعلی حجازی با بیان اینکه توسعه استارت‌آپ‌هایدیجیتال سلامت یکی از اهداف مهم این جشنواره است، اظهار داشت: باید از ابزارهای گسترده تاثیرگذارترین فناوری امروز جامعه به بهترین شکل بهره برد و در اینن میان رسانه‌ها به‌عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه مبانی سلامت و آگاهی‌سازی در این حوزه نقشی به‌سزایی در ارتقای سلامت جامعه دارند.

وی گفت: البته امروز به دلیل پیشرفت‌های شگرف در فناوری‌های مدرن و سبک ارائه محتوی در رسانه‌ها، فضای سایبری و دنیای مجازی یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی لقب گرفته‌اند.

حجازی با اشاره به جمعیت بالای ۴۰ میلیونی استفاده کنندگان از تلفن‌های همراه هوشمند در ایران گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالای فناوری‌ها و اهمیت ارتقای سلامت، باید بتوان به شکل روزآمد این ابزارها را در مسیر ارتقای سلامت در جامعه، مورد استفاده قرار داد و از ظرفیت‌های بالای صنعت دیجیتال در توسعه مبانی سلامت و ایجاد اشتغال سازنده استفاده کرد.

حجازی گفت: امروزه، در فرآیند توسعه پایدار، مهم ترین عامل در پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و باقی ماندن در عرصه رقابت جهانی، استفاده موثر از منابع علمی و فناوریهای نوین است. تحقق اهداف عالی نظام سلامت، تنها با برنامه ریزی و استفاده از تمامی فناوری‌های روز و نوین محقق خواهد شد و در این میان، تاثیرگذارترین فناوری شناخته شده در دهه گذشته، فناوری اطلاعات است.

دبیر اجرایی جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت بر لزوم توسعه استارت‌آپ‌‌های حوزه سلامت دیجیتال تاکید کرد و اظهار داشت: شناسایی تولیدکنندگان فناوری و رسانه های دیجیتال، استفاده از این ظرفیت‌ها در رفع نیازهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یکپارچه‌سازی فرهنگی در بکارگیری رسانه‌های دیجیتال میان مردم از جمله اهداف اولیه برپایی این جشنواره است.

وی ادامه داد: در همین حال، توسعه کاربری فناوری‌های دیجیتال در نظام سلامت، رتبه‌بندی و شاخص‌گذاری آثار و خدمات الکترونیک سلامت و معرفی برگزیدگان با همکاری معاونت اجتماعی و مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دیگر هدف‌گذاری‌های این جشنواره است که با حضور استارت‌آپ‌هایاین حوزه تحقق می یابد.

به گفته حجازی، در این جشنواره مقرر شده است تا استارت‌آپ‌ها، رسانه های دیجیتال و خدمات الکترونیک برتر حوزه سلامت در نمایشگاه جانبی، در معرض دید دست اندرکاران نظام سلامت قرار گیرند و حمایت شوند.

جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مهرماه امسال برگزار می‌شود و جزئیات بیشتر از آن در این لینک در دسترس است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه