تشکیل یک استودیوی طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین موفق به تشکیل یک استودیوی طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی شدند.

تشکیل یک استودیوی طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی‌قزوین موفق به تشکیل یک استودیوی طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی شدند.

به گزارش عصر ارتباط، پیمان قربانزاده موسس تیم استارتاپی «ملودی گیم» در گفتگو با مهر اظهار کرد: ملودی گیم یک استودیوی ساخت بازی‌های هدفمند با رویکرد تجاری است که موفق به را‌اندازی آن در قالب تیم استارتاپی شدیم.

وی با اشاره به هدف از تشکیل این تیم استارتاپی گفت: با توجه به استفاده روزافزون مردم از گوشی‌های هوشمند، عمده هدف ما با این استارتاپ دور کردن مردم از دغدغه‌های روزمره و آشفتگی‌های فکری است، ضمن اینکه ما اعتقاد داریم بازی‌ها می‌توانند به تقویت استعداد انسان‌ها کمک کنند.

قربانزاده با بیان اینکه این بازیها قابل نصب روی دستگاه‌های هوشمند اندروید و IOS هستند، بیان داشت: برای طراحی بازیها سعی می‌کنیم پیاده سازی المان‌ها و مکانیک‌های بازی طوری باشد که بازیکن براحتی بتواند تعامل خوبی با بازی برقرار کند و همچنین همواره در صدد بوده ایم که از گرافیک‌های معنا داری در بازی‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در طراحی بازیها به قوانین و اصول حرفه‌ای رقابت پایبند هستیم، خاطر نشان کرد: در ساخت بازی‌ها با توجه به عمکرد در نوآوری سعی می‌کنیم از مکانیک‌های جدید و همچنین پرطرفدار با تلفیق ایده‌های جدید خودمان بهره ببریم تا از حیث گیم پلی در عین معمولی بودن تجربه هیجان انگیزی را برای بازیکنان خلق کنیم.

فارغ التحصیل دانشگاه آزاد قزوین ادامه داد: در حال طراحی و پیاده سازی یک بازی در سبک اکشن – رانندگی هستیم که شهریور ماه امسال قابل دانلود باشد. در کنار این‌ها روی یک پروژه عظیم گیم فای کردن فروشگاههای اینترنتی کار می‌کنیم که ان شاءالله در آینده ای نزدیک از آن رونمایی می‌کنیم.

تشکیل یک استودیوی طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

 

به گفته قربانزاده، در صدد هستیم شرکتی برای تیممان به ثبت برسانیم تا در مسیر دانش بنیانی حرکت کنیم.

این تیم استارتاپی از شش نفر(برنامه نویس و توسعه دهنده بازی، برنامه نویس سرور، گرافیست، موشن دیزاینر، نقاش دیجیتال، آهنگساز) تشکیل شده است که پیمان قربانزاده موسس و مدیر تیم و توسعه دهنده و محمد مرتضائی برنامه نویس و سرپرست تیم است.