رشد 85 درصدی حملات فیشینگ از سال 2011 تا به امروز/ 56درصد از کاربران روی لینک‌های ناشناس کلیک می‌کنند

 از سال ۲۰۱۱ تا به امروز حملات فیشینگ شاهد رشد ۸۵ درصدی بوده است. در این­باره شرکت­‌های امنیتی نیز ابراز نگرانی کرده­‌اند

رشد 85 درصدی حملات فیشینگ از سال 2011 تا به امروز/ 56درصد از کاربران روی لینک‌های ناشناس کلیک می‌کنند

 از سال ۲۰۱۱ تا به امروز حملات فیشینگ شاهد رشد ۸۵ درصدی بوده است. در این­باره شرکت­‌های امنیتی نیز ابراز نگرانی کرده­‌اند.  آمار به دست آمده نشان می­‌دهد حدود ۵۶ درصد از کاربران بر روی لینک­‌های ناشناس که منجر به حملات فیشینگ می­‌شوند کلیک­‌ کرده­‌اند؛ همچنین مشخص شده که کاربران به طور متوسط سالانه شش بار بر روی این لینک­‌های مخرب کلیک می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از ایبنا، در گزارشی که به تازگی توسط یکی از شرکت‌های امنیتی منتشر شده،  نشان داده شده که مهاجمان چگونه مکانیزم­‌های امنیتی مقابله با حملات فیشینگ موبایل­‌ها و تبلت­‌ها را به راحتی دور می‌زنند.

ایمیل‌­ها نقطه آغازی برای شروع حملات فیشینگ هستند و متاسفانه ۶۶ درصد ایمیل‌­ها که برای اولین بار به دستگاه­‌های جدید فرستاده می‌­شوند، حامل لینک­‌های مخرب هستند. این شرکت امنیتی همچنین عنوان کرده با وجود اینکه مردم روز به روز در مورد حملات فیشینگ آگاه­‌تر می‌­شوند اما باز هم شاهد رشد این حملات به­‌خصوص در بخش تلفن همراه هستیم، چون تشخیص یک صفحه جعلی از صفحه واقعی در نمایشگر کوچک تلفن همراه،  امر به مراتب سخت­‌تری نسبت به کامپیوتر است، همچنین در تلفن­‌همراه نمی‌­توان تمام لینک را برای شناسایی مشاهده کرد.

امروزه با توجه به رشد استفاده از پیام رسان­‌ها و شبکه‌­های اجتماعی مانند واتس­‌آپ و اینستاگرام و همچنین شیوع اخبار­ جعلی و لینک­‌های مخرب، حملات فیشیگ هم شاهد رشد هستند. در این پیام رسان­‌ها از کاربر خواسته می­‌شود برای تماشای یک فیلم یا خبر جذاب بر روی لینک داده شده کلیک کنند، اما متاسفانه لینک پیوند نه تنها کاربر را به فیلم یا خبر هدایت نمی‌­کند بلکه لینک مذکور مخرب بوده و برای حملات فیشینگ یا دسترسی گرفتن از گوشی به وسیله RAT­ ها کاربرد دارد.

نکته دیگری که کاربران باید به آن دقت کنند بنرهای تبلیغاتی در سایت‌­ها است. برنامه‌ها اغلب از تبلیغات برای کسب درآمد استفاده می­‌کنند. برای انجام این کار، SDK های تبلیغاتی را به کد خود اضافه می­‌کنند. این ­SDK ها به لینک­‌های پس زمینه متصل می­‌شوند تا تبلیغات را به کاربر نهایی نمایش دهند. در همین حین امکان استفاده از لینک‌های مخرب وجود دارد.