ساخت دیوار مجازی در مرز مکزیک و آمریکا مجهز به تکنولوژی تشخیص چهره

مدیر سابق بخش واقعیت مجازی فیس‌بوک می‌خواهد دیواری مجازی در مرز میان آمریکا و مکزیک بسازد که مجهز به تکنولوژی تشخیص چهره است.

ساخت دیوار مجازی در مرز مکزیک و آمریکا مجهز به تکنولوژی تشخیص چهره

مدیر سابق بخش واقعیت مجازی فیس‌بوک می‌خواهد دیواری مجازی در مرز میان آمریکا و مکزیک بسازد که مجهز به تکنولوژی تشخیص چهره است.

به گزارش عصر ارتباط به نقل از آنا، این دیوار برای شناسایی افرادی ساخته می‌شود که به صورت غیرقانونی از مرز بین مکزیک و آمریکا عبور می‌کنند.

یکی از مدیران سابق فیس‌بوک در حال ساخت استارتاپی در سیلیکون ولی است که برنامه دارد یک دیوار دیجیتالی بزرگ در مرز بین آمریکا و مکزیک بسازد.

به تازگی پالمر لاکی 25 ساله، مدیر سابق پروژه «اوکیولس» واقعیت مجازی فیس‌بوک، استارتاپی تاسیس کرده است که در زمینه ادغام تکنولوژی‌های دفاعی و مصرفی کار می‌کند. این استارتاپ که «اندوریل» نام دارد، با اداره گمرک و حفاظت مرزی کالیفرنیا همکاری می‌کند تا این دیوار مجازی را آزمایش کند.

همچنین اندرویل برای آزمایش این تکنولوژی تاکنون چند برج مجهز به سنسور و آنتن در مزارع تگزاس ساخته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که تاکنون سه برج قابل حمل 10 متری مجهز به رادار، آنتن و دوربین‌های لیزری در این منطقه ساخته شده‌اند؛ این تجهیزات بخشی از سیستمی به نام «لاتیک» هستند.

لاتیک می‌تواند هر حرکتی را تا شعاع سه کیلومتری شناسایی کند. سپس اطلاعات دریافتی از برج روی یک هدست واقعیت مجازی به نمایش درمی‌آید، بنابراین کاربر می‌تواند با پوشیدن هدست اطلاعات نمایش‌داده شده را دریافت کند. برای مثال، کاربر می‌تواند به مرز نگاه کند تا یک مربع مجازی اعلام کند که شیء دیده شده انسان است یا حیوان.

همچنین این سیستم می‌تواند اطلاعات را به گوشی هوشمند کاربر بفرستد؛ در صورت رویت انسان، نوتیفیکشینی با مضمون «فردی در نزدیکی برج دی6 دیده شد» برای کاربر فرستاده می‌شود.

اندوریل این دیوار مجازی طی یک سال ساخته است و نمونه‌های اولیه آن را در تگزاس و سن‌دیگو به نمایش گذاشته است. متخصصان امیدوارند سیستم لاتیک به آمریکا کمک کند تا افرادی را که به طور غیرقانونی از مرز عبور می‌کنند، شناسایی کند.

براساس آمار اداره گمرک و حفاظت مرزهای آمریکا، سیستم لاتیک طی 10 هفته گذشته توانست 55 نفر را شناسایی کند که در حال عبور غیرقانونی از مرز بودند و همچنین یک محموله قاچاقی ماریجوانا به وزن 445 کیلوگرم را شناسایی کرد.

آزمایش این سیستم در سان‌فرانسیسکو منجر به دستگیری 10 فرد فراری در 12 روز شده است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه